2022 Boğa Koşusu Öncesi Alım Fırsatı Mı? Gözler Bu Altcoine Çevrildi!

Bu altcoin yatırımcısına kısa vadede ciddi kazanç getirebilir.
22:23
26 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin piyasa hakimiyeti düştükçe kripto para yatırımcıları altcoin fiyatlarında ciddi artış beklentisine girdi. Uzun vadeli hold her zaman yatırımcısına kazandırmıyor. Örneğin 2018 ATH noktasından bu yana Monero (XMR) tutan biri henüz kazanç elde edebilmiş değil. Durum bu şekilde olduğu için güncel trendi takip etmek ve fiyatı patlama potansiyeline sahip altcoinleri yakından izlemek gerekiyor.

Cosmos (ATOM) Fiyat Analizi

Yatırımcılar 2021 yılının son günlerinde mükemmel bir satın alma fırsatı yakalayabilir. ATOM token günlük zaman diliminde 20 ve 200 günlük EMA’nın yükseliş sinyaliyle besleniyor. 16 Aralık’ta Cosmos 26 doları kırarak yükseliş eğilimi gösteriyordu. Ve o zamandan beri, kırılma yükseliş trendi momentumunu artırdı ve yükseliş trendinin devam etmesine neden oldu.

Altcoin 30 doları aştı ve bir sonraki yatay seviyeye doğru yükseldi. Ayrıca, fiyat hareketi, günlük grafikte daha düşük fiyat reddine sahip bir yükseliş mumu yapıyor. Bu nedenle, ATOM fiyatı önümüzdeki birkaç gün için bir yükseliş eğilimi sergileyecek ve hatta 35 doların üzerine çıkabilir gibi görünüyor. Ayrıca, 20 ve 200 EMA’nın yükseliş sinyali evam eden ralliyi besleyebilir.

Cosmos (ATOM) Grafiği

Günlük Göreceli Güç Endeksi (62) SMA (14) ve nötr çizginin (50) üzerine çıkıyor ve aşırı alım bölgesine yaklaşmaya devam ediyor. Modelin yaka çizgisi 33 dolarda ve bunun kırılması büyük olasılıkla fiyatları 40 dolara yükseltecek. Bununla birlikte, model içinde birkaç küçük düzeltme mümkün olduğundan, yatırımcıların kısa vadeli hedefleri için dikkatli olması gerekir.

Günlük grafikteki fiyat hareketi, ATOM fiyatı için en yakın direnç seviyesinin 33 dolar boyun çizgisinden sonra 40 dolar ve 44 dolar olduğunu gösteriyor. Rüzgarın terse dönmesi halinde destek seviyeleri 30 dolar ve 26 dolar seviyesi civarında bulunuyor.

Eylül ayında görülen 45 dolarlı seviyelerin yeni ralli de daha da yukarı taşınması mümkün, Ocak ayında ATOM alan yatırımcılar daha şimdiden %640 oranında kazanç elde etti. Yazı hazırlandığı sırada fiyat 32 dolarlı seviyeleri zorluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar