X

12.000 Bitcoin (BTC) İçeren Dev Transferin Sırrı Çözüldü

Coinbase'den çıkan yüklü BTC işlemlerinin sebebi belli oldu.
21:28
23 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatının 2017 yılındaki rekor seviyenin üzerine çıkmasından sonra fiyat bir anda 24.000 dolara kadar tırmandı. Rekorun kırılmasının üzerinden yaklaşık olarak bir hafta geçti ve Bitcoin fiyatının 23.000 dolar ile 24.000 dolar arasında tutunması yatırımcılara güven veriyor.

Bitcoin Fiyatı İstikrarını Koruyor

Bitcoin fiyatının istikrarlı duruşuna rağmen nadiren yapılan yüklü BTC transferleri ise yatırımcıları korkutmaya devam ediyor. Son olarak Coinbase kripto para borsasından yapılan binlerce BTC’lik transferler, kripto para piyasasında hafif bir korku yaratmış ve Bitcoin fiyatı bu haberlerin ışığında 22.000 dolara kadar gerilemişti. Şimdi ise bu işlemlerin sırrının çözüldüğü ortaya çıktı.

Bitcoin fiyatının 23.000 dolar seviyesinden işlem gördüğü anlarda yapılan bu transferler ile fiyat bir anda 22.000 dolara düşmüştü. Analistler bunun geçici transferler olduğunu vurgularken aslında bunların arkasındaki sebebin o kadar da korkutucu olmadığı ortaya çıktı. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, transferlerin sebebinin Coinbase’in yeni güvenlik önlemi olduğunu açıkladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase Soğuk Depolama Cüzdanları Oluşturuyor

Ki Young Ju, her bir Coinbase transferini incelediklerini ve gönderim yapılan cüzdanların aslında depolama cüzdanları olduğunu belirtti. Coinbase’in artık her bir müşteri için yeni soğuk depolama cüzdanı oluşturduğu ve transferlerin bu sebeple yapıldığı görülüyor. Tabii ki söz konusu cüzdanlar bireysel yatırımcılar için değil, kurumsal yatırımcılar ve OTC anlaşmaları için kuruluyor.

CryptoQuant CEO’su bu gelişme sonrasında Bitcoin için hiç olmadığı kadar iyimser olduğunu belirtti. Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde tüm zamanların rekorunu kırıp 24.000 dolara kadar çıkması aslında bütün bu önlemlerin ve kurumsal yatırımcının BTC fiyatına nasıl etki edebileceğinin nedenlerini ortaya koymakta.

Kurumsal Yatırımcı Güven Tazeliyor

Daha önce kripto para sektörüne volatilite, güven sorunları ve buna benzer sebeplerden tam anlamıyla giriş yapmayan kurumsal yatırımcının artık tam anlamıyla sektörde olduğu söylenebilir. Coinbase ise kurumsal yatırımcının en çok dikkat ettiği güvenlik konusunu bir üst seviyeye taşıyarak her bir kullanıcı için yeni soğuk depolama cüzdanı aktif etmeye başladı.

Bitcoin fiyatı bu gelişmenin duyurulduğu an itibarıyla 23.633 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %1’lik yükseliş yakaladı. XRP fiyatının sert çakıldığı anlarda BTC’nin yerini koruması ise yükselişin devam edebileceğinin sinyallerini verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar