10 Altcoin Var! 5000 Balinanın Aldığı Kripto Paralar!

En büyük yatırımcılar en fazla hangi altcoinleri tutuyor? Balinalarının aldığı kripto paraların listesi.
20:30
30 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük 5000 balina tarafından tutulan 10 kripto para, toplam birikimlerinin yüzde 74’ünü temsil ediyor. Eski ve büyük sermayeye sahip kripto para yatırımcı ve traderları “balina” olarak isimlendiriliyor. Bu yatırımcı grubu yıllardır kripto para piyasasını domine ediyor. Peki son zamanlarda en fazla hangi altcoinleri tutuyorlar? Balinaların aldığı altcoinler ve daha fazlası.

Shib Token Balinalar

Santiment’in grafiğine göre, SHIB/BTC çifti hacimde önemli bir artışa tanıklık ettiği için Shiba Inu boğaları yaşam belirtileri gösteriyor ve bu da traderların bir süredir Bitcoin’den daha iyi performans gösteren SHIB’e yöneldiğini gösteriyor. Küçük cüzdanlı yatırımcılara ek olarak blockchain takipçisi WhaleStats, en büyük 5.000 Ethereum balinasının da son birkaç gündür SHIB biriktirdiğini gösteriyor. WhaleStats’a göre, en büyük 5.000 ETH balinası, cuma günü kaydedilen 89,7 milyon dolarlık Shiba Inu hazinesini %4,5 oranında artırdı.

Bitcoin’in kendisine bakıldığında Santiment, kripto borsalarındaki BTC arzı en son Kasım 2018’de görülen bir seviyeye düşerken, uzun vadeli boğaların piyasa değerine göre en büyük kriptoyu saklamaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

“Bitcoin’in 20.700 doların üzerine çıkmasıyla birlikte, BTC’ler borsalardan uzaklaşmaya devam ederken yatırımcılar varlıklarını uzun vadeli hedefleri doğrultusunda elinde tutmaya devam ediyor. Borsalardaki BTC oranı %8,3’e gerileyerek son dört yılın en düşük seviyesine indi. Ekim ayı büyük bir çıkış ayı oldu.”

Balinaların Aldığı Kripto Paralar

En büyük 5000 Ethereum balinasının birikimlerini takip eden WhaleStats yatırımcılara fikir vermek için en fazla tutulan altcoinleri duyurdu. Tecrübeli ve zengin cüzdanlar en fazla stablecoinlere ilgi gösteriyor. Bu balina grubunun tuttuğu altcoinlerin başında USDC geliyor. 5000 balinanın cüzdanının %28’i USDC ile dolu, bu durum piyasalardaki risk iştahı halen boğa dönemine dönmediği için normaldir.

İkinci sırada ise USDT geliyor. Balinalar 625 milyon dolar değerinde USDT tutuyor ve bu rakam toplam birikimlerinin %20’sini temsil ediyor. USDC’nin Ethereum ağındaki dolaşımı daha fazla olduğu için USDT ve USDC arasındaki %8’lik fark makul görünüyor.

Listenin tamamı ise şöyle;

Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 20.700 dolardan alıcı buluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar