reklamı kapat

1 Milyar Dolarlık Büyük Tether Transferi Duyuruldu!

Tether büyük transferi duyurdu.
21:47
14 Eylül 2020

Kripto para sektörünün en büyük stablecoin’i olan USDT, yakında büyük bir göç hareketini başlatacak. Tether tarafından yayınlanan açıklamada toplamda 1 milyar adet USDT’nin yani toplam arzın yaklaşık olarak %7’sinin ağ değiştireceği belirtildi. Söz konusu değişim Ethereum blockchain ağından Tron blockchain ağına yönelik olacak.

Token değişiminin 15 Eylül tarihinde iki işlemle yapılacağı belirtildi. Tether tarafından yayınlanan açıklamada ismi verilmeyen üçüncü parti bir kripto para borsasının da bu işleme yardımcı olacağı vurgulandı. Üst düzey kripto para borsasının adı açıklanmasa da bunun Binance olduğu tahmin ediliyor.

Tether, Tron Ağına Geçiyor

Tether CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada işlemi doğrulasa da bunun sebebini açıklamadı. Ancak sebep oldukça bilindik gözüküyor. Tether’in Ethereum ağına geçiş yapmasından beri ağın inanılmaz yoğun bir hal aldığı biliniyor. Bu durum USDT işlemlerini de etkilemekte.

Binance gibi bazı borsalar ERC-20 tabanlı transferlerden ekstra ücret almaya başladı ve USDT kesinlikle bundan kötü etkileniyor. Ancak 1 milyar adet USDT‘nin Tron ağına gönderilmesi, hem ETH ağının yoğunluğunu alacak hem de işlem ücretlerinde düşüş yaratacak. Bu durum hem Tether hem de Ethereum için olumlu. Buna ek olarak ağdaki işlemleri artacak olan Tron da bundan olumlu faydalanacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.