X


Zincir İçi Verileri Bitcoin’in Rotasını Belirledi: Analistlerin BTC Fiyat Tahminleri

Analistler, BTC boğa koşusunun devamını beklerken yıl sonu tahminlerinde önemli kazançlar öngörüyor.
20:51
2 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 50.000 dolarlık psikolojik engeli bugün itibarıyla aştı. Analistler, BTC boğa koşusunun devamını beklerken yıl sonu tahminlerinde önemli kazançlar öngörüyor.

Supply Shock Modeli

Popüler zincir içi analisti Willy Woo, Bitcoin’in 50.000 doların üzerindeki herhangi bir fiyat hareketinin boğa koşusunun ikinci ayağını başlangıcı olacağını aktardı. Woo’nun Bitcoin Supply Shock modeli, yatırımcı arz ve talebinin bir ölçüsüdür. Uzun bir fiyat rallisinden önce tarihsel olarak meydana gelen en yüksek birikim bölgelerini gösterir.

Bitcoin balinaları, BTC biriktirip uzun süre satmaya direndiğinde talebin sabit kalması koşuluyla Bitcoin “kıtlığı” meydana gelir ve fiyat rallisi tetiklenir. Modele dayanarak, BTC artık uzun vadeli yatırımcıları tarafından en yüksek birikim bölgesine ulaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Beş ay önce dolaşımdan çekilen Bitcoin miktarı, gösterilen grafikte “satın alınamayan paralar” olarak nitelendiriliyor. Woo’nun Supply Shock modeline ek olarak, Chicago Ticaret Borsasın’daki (CME) uzun vadelilerle ilgili açık pozisyon 167.5 milyon dolar ile en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, kurumlar arasındaki varlık yöneticilerinin ilgisinin yüksek derecede olduğunu gösterir.

Bununla birlikte uzun pozisyonlarla karşılaştırıldığında kısa pozisyonlar 74.1 milyon dolar. Bu rakam, Mayıs 2021 tarihi geri çekilmenin öncesinde yaklaşık olarak 264 milyon dolarlık zirve görmüştü. Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıların yükseliş görünümü ele alındığında kripto para analisti Pentosh, BTC’nin 180.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyeceğini tahmin etti.

Uzmanların Bitcoin Fiyat Tahminleri

IKIGAI Fonu’nun kurucusu Travis Kling, Bitcoin tahmininde bir miktar mutevazı bir yaklaşımda benimsedi. Kling, Bitcoin’in 58.000 dolar seviyelerine ulaşacağını belirtti. Bitcoin ve Ethereum arasında artan korelasyon ile en popüler ikinci kripto para toparlanma evresinde seyrediyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 49.440 dolardan, en büyük altcoin Ethereum (ETH) 3.775 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar