reklamı kapat

Zehir Taciri Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği Yaparken Yakalandı

Brezilya polisi, kaçak elektrikle kripto para madenciliği yapan bir uyuşturucu satıcısını gözaltına aldı.
10:00
29 Nisan 2019

Yerel medya organı Zero Hora’nın haberine göre Brezilya polisi kaçak elektrikle kripto para madenciliği yapan bir şüpheliyi gözaltına aldı. Sabıkası oldukça kabarık olan şüpheli, cinayet de dahil olmak üzere birçok suçtan aranıyordu.

Brezilya polisinin Uyuşturucu Trafiği ile Mücadele Departmanı, baskın yaptığı bir evde kaçak elektrikle kripto para madenciliği yapan bir uyuşturucu satıcısını yakaladı. Her ne kadar ülkede kripto para madenciliği yasadışı olmasa da polis şüphelinin konutunda yaptığı incelemede durmaksızın çalışan 63 bin dolar değerinde 25 madencilik cihazı tespit etti. Araştırmalar sonucunda konutun kiralandığı ve şüphelinin madencilik cihazlarını çalıştırmak için kaçak elektrik kullandığı ortaya çıktı.

Evde yapılan aramalarda suç kaydı bulunan ruhsatsız bir tabanca ve sahte plakaları bulunan bir motorsiklet ele geçirildi. Bütün bu deliller, polisin şüpheliyi gözaltına alması için yeterliydi. Soruşturma sonucunda şüphelinin geçmişte bir polis memurunu öldürmekten ve uyuşturucu kaçakçılığından sabıkası bulunduğu ortaya çıktı.

Uyuşturucu Trafiği ile Mücadele Departmanı’ndan yapılan açıklamayla söz konusu operasyonun kripto para madenciliği ile ilişkili olmadığı doğrulandı. Güney Amerika ülkelerini saran ekonomik kriz dalgası nedeniyle Bitcoin bölgede oldukça popüler. Özellikle Venezuela, Arjantin ve Brezilya vatandaşları yüksek enflasyonun da etkisiyle Bitcoin’i benimseme konusunda dünyanın geri kalanından bir adım daha önde.

17 Nisan tarihli haberimizde Latin Amerika’nın en büyük ekonomisi olarak gösterilen Brezilya’daki kripto para borsalarının 24 saatlik işlem hacminin 100 bin Bitcoin’in üzerine çıktığını duyurmuştuk.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun