reklamı kapat

Yüz Binlerce Kullanıcılı Kripto Para Borsası 18 Saat Boyunca Kapalı Kaldı!

Popüler kripto para borsası BitBay büyük bir bağlantı sorunu yaşadı.
21:00
29 Mart 2020

Avrupa’nın tanınan kripto para borsalarından birisi konumundaki BitBay, 18 saat boyunca hizmet veremeyince kullanıcıların büyük bir kısmı platformun ya hacklendiğini ya da CEO’nun bütün kripto paraları alarak kaçtığını yani exit scam gerçekleştirdiğini düşündü. 800.000’den fazla kullanıcısı olan borsanın yarattığı infial aslında insanların hala kripto para borsalarına güvenmediklerini ortaya çıkardı.

BitBay Hacklendi Mi?

BitBay, 25 Mart tarihinde başlayan bu durumu ancak 27 Mart tarihinde sonlandırsa da kripto para yatırımcılarının Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalara bakıldığında birçoğu CEO’nun bütün paraları alıp kaçtığını düşündü ve bu endişesini dile getirdi. Kripto para borsası ise bu süreç boyunca yatırımcıları devamlı bilgilendirdi.

BitBay’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamalarda bunun servis sağlayıcısından kaynaklı bir bağlantı problemi olduğu ancak herhangi bir hacklenmenin söz konusu olmadığı açık bir şekilde ortaya kondu. Servis sağlayıcısı ile iletişimde olunduğunu belirten borsa yetkilileri, gecikme için de özür diledi.

Kripto para borsası daha sonra 27 Mart tarihinde borsayı açtığını belirtse de, yaşanan gecikme şüpheleri daha da arttırdı. Yine de kripto para borsasının şu an aktif olarak alım satımı açtığı ve herhangi bir sorun olmadığı görülüyor.

Kripto para borsalarının geçtiğimiz düşüş anında sınıfta kalması da yatırımcıların BitBay konusunda çok fazla endişelenmesine yol açmış olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun