reklamı kapat

Yüz Binlerce Dolarlık Kripto Paraya El Konuldu!

Kovid-19 kredisini yasa dışı şekilde kullanan kadının fonlarına el konuldu.
19:10
15 Ağustos 2020

İngiltere Metropolitan Polis Teşkilatı tarafından yayınlanan güncel bir açıklamada, 35 yaşındaki bir kadının tutuklandığı ve sahip olduğu 150.000 dolar değerinde Bitcoin fonunun ele geçirildiği belirtildi. Söz konusu ele koyma işleminin uzun bir süreden beri devam eden soruşturma ile ilgili olduğu ve hükümet destekli krediye başvuran kadının bunu dolandırıcılık için kullandığı vurgulanıyor.

150.000 Dolarlık Bitcoin’e El Koyuldu

Polis tarafından yayınlanan açıklamada kadının yasa dışı bir şekilde Kovid-19 kaynaklı hükümet kredisine erişim sağladığı ve bunları Bitcoin alımı yapmak için kullanıldığı belirtildi. Polis kuvvetleri arama izni aldıktan sonra kadının ikametgah adresine baskın yaparak evde başlarında herhangi bir yetişkin olmadan duran birçok çocukla karşılaştı. Kadının çocukları kaynak göstererek bu krediye erişim sağladığı da böylece ortaya çıkmış oldu.

Yetkililer şüpheliyi yakın bir noktada tespit ederek dolandırıcılık, kara para aklama ve çocuk ihmali suçlarından tutukladı. Polis bu tutuklamanın ardından gerekli delil olmadığı için 12 Ağustos tarihinde şüpheliyi serbest bıraksa da devamında alınan mahkeme kararı ile tekrardan 13 Ağustos tarihinde gözaltına alınmasını sağladı.

150.000 dolarlık Bitcoin de şu an polis kuvvetleri tarafından bekletiliyor. Daha önce hem ABD hem de İngiltere içerisinde suçlulardan ele geçirilen kripto para fonlarının açık arttırma ile satıldığı görülmüştü. Yine benzer bir durum söz konusu olabilir ve 150.000 dolarlık fon diğer fonlarla beraber satılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.