reklamı kapat

Yatırımcıların İlk Çeyrekteki Tercihleri Ne Oldu?

Grayscale tarafından aktarılan veriler yatırımcıların yılın ilk çeyreğindeki trendlerini ortaya koydu.
23:53
13 Mayıs 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Amerikan merkezli dijital yönetim firması Grayscale Investments geçtiğimiz günlerde yatırımcılarına yönelik ilgi çeken verileri paylaştı. Firmanın yaptığı açıklamalar son günlerde bir hayli hareketli günler geçiren piyasadaki yatırımcıların tercihleriyle ilgili gerçekleri ortaya koyuyor. Firmanın aktardığı verilere göre bu yılın ilk çeyreğinde şirketteki ürünlere duyulan rağbet geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %42 artış gösterdi.

Boğalar Koşuya Başladı

Grayscale yaptığı açıklamalarda piyasanın mevcut durumuna ilişkin değerlendirmelere yer verdi. Firmanın açıklamasına göre kripto para piyasasında boğalar koşuya başladı. Şirketin açıklamalarının en dikkat çeken yönüyse yatırımcıların yeni yıldaki tercihleri hakkında bilgi vermesi oldu. Buna göre yatırımcıların büyük bir çoğunluğu yılın ilk çeyreğinde Bitcoin’e yöneldi. Grayscale tarafından piyasaya sürülen Bitcoin Investment Trust (BIT) adlı ürün kullanıcılar tarafından rağbet gördü.

Bitcoin Yatırımları Revaçta

Şirket açıklamasında BIT’e yapılan yatırımların haftalık ortalama miktarının 3,2 milyon dolara ulaştığı ifade edildi. Şirkette yapılan haftalık ortalama yatırım miktarı ise 3,3 milyon dolar. Bu Grayscale kullanıcıları arasında Bitcoin ürünlerinin bir hayli revaçta olduğunu ispat ediyor. Ayrıca BTC’nin piyasa hakimiyetinin %60 seviyesini geride bırakması yatırımcının Bitcoin ilgisini açıklıyor.

Kripto para piyasasındaki uzmanlara göre yakın gelecekte piyasada FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) meydana gelebilir ve bu durum fiyatların çok daha hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayabilir. Bir önceki boğa trendinde de etkisini gösteren FOMO, esasında piyasanın gerçek değerinin üzerinde görünmesine neden olabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.