reklamı kapat

Yatırımcıları Korkutan Bitcoin Düşüş Sinyali Yine Görüldü

Bulut formasyonuna göre Bitcoin'de sert düşüş bekleniyor.
18:21
27 Haziran 2020

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta 10.000 doları zorlarken bir anda 9.100 dolar seviyelerine kadar geriledi ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de o hala o seviyelerden kurtulamadı. Geçtiğimiz haftalardaki durgunluğun yerini sert düşüşün alması yatırımcılarda hafif bir endişe yaratsa da beklenmeyen bir indikatörün görülmesi bu endişenin korku ile değişmesine yol açtı.

Mart ayındaki ünlü düşüşten önce görülen Ichimoku Bulut indikatörü tabanlı trend değişim sinyalinin devamında fiyat 9.000 dolar bandından 3.000 dolar bandına kadar gerilemişti. Bitcoin o düşüşünden özellikle güvenli liman yatırımları sayesinde kurtulmayı başarsa da bu sefer benzer bir düşüş geldiğinde eskisi kadar kolay toparlanamayabilir.

Bitcoin İçin Düşüş Bekleniyor

Popüler kripto para analistlerinden Teddy Cleps konu hakkında yayınladığı grafiğinde bu sinyale dikkat çekerek büyük bir trend değişimi yaşanabileceğini ifade etti. Bulut indikatörünün ayı piyasası etkisin altına girdiğini belirten analist, 9.182 doların kritik olduğuna işaret etti ve buradan sert bir düşüş geleceğini vurguladı.

Analistin çizdiği Bitcoin grafiğine göre ise bu düşüşün başlaması fiyatı yılın en düşük seviyesi olan 3.700 dolar noktasına kadar götürebilir.

Tabii ki Teddy’nin düşündüğünün tam tersini ifade eden analistler de var ve Bitcoin her an her yöne gidebilecek kadar volatil olması ile biliniyor. Bitcoin’in boğa piyasası öncesindeki klasik sinyallerinden birisini verdiğini belirten analistler de mevcut ve kimin haklı çıkacağı merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.