X


XRP’nin Zayıflığı Ethereum’a Yansırsa Fiyat Ne Kadar Düşer?

Bazı isimlere göre XRP’deki zayıflık ETH’a yanısyacak ve ETH %15 düşecek.
10:37
8 Temmuz 2020

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri 2020 yılını en yüksek seviyelerine yakın işlem görüyor olsa da ne yazık ki XRP için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Yazının yayına ahzırlandığı sırada 0.195 dolardan işlem gören XRP’nin bu yıl en yüksek seviyesi 0.34 dolardı. Dolayısıyla piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP’nin şu an için oldukça düşük seyrettiğini ifade edebiliriz. 

ETH, XRP’yi Takip Ederse

Son grafikleri değerlendiren bir analist, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan ETH’un fiyat hareketleri açısından XRP’yi takip edebileceğini dile getiriyor. Eğer analistin tahmini gerçekleşirse ETH büyük bir düşüş yaşayabilir. 

Aslında yılbaşından bu yana bakıldığında XRP, Ocak ayındaki fiyatından daha düşük seviyede işlem gören birkaç altcoin’den biri. Dolayısıyla XRP’de görülen zayıflığın piyasanın geri kalanına nüfuz etmediğini rahatlıkla dile getirebiliriz. Ancak piyasanın popüler analistlerinden “il Capo Of Crypto”ya göre bu durum yakın zamanda değişebilir. Analist yaptığı açıklamalarda XRP ve ETH’nin grafiklerini karşılaştırdı ve birbirlerine çok benzediğini ifade etti. Analist konuyla ilgili, “Ya XRP, ETH’un öncü göstergesiyse?” ifadelerini kullandı. 

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan “il Capo Of Crypto”, XRP’nin kötü performansının ETH’a yansıyabileceğini ve eğer bu durum gerçekleşirse Ethereum’un 200 doların altını yeniden görebileceğini ifade etti. Ayrıca farklı analistler de farklı sebeplerden dolayı ETH’un bir düşüş eğilimi içine girebileceğini dile getiriyor. 

ETH’da Düşüş Beklentileri

Piyasanın popüler analistlerinden Edward Morra, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile ETH’un yakın zamanda 6 aylık bir düzeltme döngüsüne girebileceğini ifade etmişti. Bunun yanında Ethereum’un temel göstergeler sebebiyle de bir düşüş eğilimi içine girebileceği belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre, DeFi piyasasında yaşanan gelişmeler her ne kadar ETH’u belli bir fiyatın üzerinde tutmuş olsa da işlem ücretleri işleri değiştirecek gibi görünüyor. 

Dolayısıyla tüm bu açıklamalara bakıldığında ETH’un DeFi’ya rağmen düşebileceği anlaşılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar