X


XRP’nin Mevcut Fiyatı Adil Mi?

Ripple CTO’su XRP fiyatının adil olup olmadığı ile ilgili soruları yanıtladı.
12:51
9 Temmuz 2020

Twitter’da yapılan bir paylaşımda kullanıcılardan biri Ripple CTO’su David Schwartz’a XRP fiyatının 0.20 doların üzerine çıkamamasının makul olup olmadığını sordu. CTO, konuyla ilgili olarak kripto para birimlerinin fiyatının kalabalığın fikrini yansıttığı gibi aslında çok da popüler olmayan bir yanıt verri. Schwartz, aslında bu durumun “beklenen geleceğin adil bir değerlendirmesi” olduğuna inanıyor.

Eğer CTO’nun ifade ettikleri doğruysa tüm zamanlar seviyesinin %94 altında işlem gören XRP’yi pek de parlak bir gelecek beklemiyor.

Adil Fiyatlandırmalar

Varsayımın arkasındaki mantığı açıklayan Schwartz, özellikle varlıklı yatırımcılar eğer fiyatın düşük olduğunu düşünürse kendi istedikleri yönde fiyatı yükselteceklerini dile getirdi. Bunun yanında Ripple CTO’su, balinaların piyasa manipülasyonu ile fiyatları birden yükseletebileceği ya da birden düşürebileceği görüşüne inanmadığını dile getirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Schwartz’a göre kripto para piyasası, kripto paraların bağımsız doğası ve işlemlerin birçok farklı borsada gerçekleşmesi nedeniyle çoğunlukla adil hareket ediyor. Ayrıca CTO, XRP de dahil olmak üzer bazı altcoin’lerin fiyat hareketleri sebebiyle de şaşkına döndüğünü kabul ediyor.

Öte yandan Schwartz şu anda kripto para ekosisteminin hangi coin’in iyi olduğu konusunda çelişkiler yaşadığını ve denemeler yaptığını ifade ediyor ve mevcut durumu arama motorlarının ilk çıktığı zamanlara benzetiyor.

XRP Eleştirileri

Son zamanlarda XRP ile ilgili pek çok eleştiri yapıldığını görüyoruz. Örneğin, tecrübeli analist Peter Brandt geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in yakın zamanda sıfıra ineceğini dile getirmişti.

Ancak bunun yanında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda gelecekte tüm kripto para birimlerinin %99’unun yok olacağını ve 2020’lerde ‘kaliteye geçiş’ olacağını, çünkü binlerce dijital varlığa ihtiyaç olmadığını ifade etmişti.

Bunların yanında David Gokhshtein geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, XRP’yi eleştiren herkesin gelecekte XRP kullanacağını dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar