X


XRP’nin Bugün Önüne Geçilemiyor: Ripple %40’ın Üzerinde Arttı!

Ripple bugün artışa doymuyor.
18:06
21 Kasım 2020

Son günlerde tüm kripto para piyasasında bir artış yaşanıyor. Ancak bugün Ripple adeta tarih yazdı ve saatler içinde yüzde 40’ın üzerinde artış yaşadı. Yazının yayın hazırlandığı an itibariyle 0,4124 dolardan işlem gören XRP fiyatı 0,4382 dolara kadar ulaştı.

Ripple’dan Göz kamaştıran Performans

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple’ın kripto para birimi olan XRP bugün muazzam bir artış sergiledi. Güne 0,32 dolardan başlayan piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para bugün değerini 0,43 doların üzerine taşıdı. XRP bu hareketi ile yüzde 40’ın üzerinde artış yaşamış oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple bugün ilk olarak 0,38 dolar barajını kırarak yatırımcısını sevindirmişti. Bu noktadan sonra herhangi bir artış yaşanıp yaşanamayacağı ya da büyük bir geri çekilme olup olmayacağı ile ilgili görüşler gelmeden XRP hız kesmeden artışa devam etti ve 0,40 doları da aşmayı başardı.

Analistler şu anda Ripple’ın 0,50 dolar ve ardından 0,80 dolar aşmasını bekliyor. Yine de şu an görülen bu ani fiyat artışının sonucunda bir geri çekilme olabileceği konusunda da çeşitli uyarılar yapılıyor.

Ripple Neden Yükseliyor?

XRP üç yıldır büyük bir ayı piyasasında bulunuyordu ve yatırımcıların bazıları artık kripto para biriminden ümitlerini kesmeye başlamıştı. Ancak bugünkü fiyat hareketi ile XRP tüm ümitleri yeniden canlandırdı.

Ripple’ın artışının arkasında PayString var gibi görünüyor. Bundan yaklaşık olarak iki hafta önce Blockchain devi PayString için patent başvurusunda bulundu. Başvurunun “Reklam ve İş” kategorileri ile “Sigorta ve Finans” kategorilerine yönelik yapıldığı ifade edildi.

Ancak XRP fiyatının artışını Ethereum ve Bitcoin fiyatlarındaki artış da mutlaka etkiledi. Bitcoin (BTC) son günlerde çok iyi bir fiyat performansı serigliyor ve Etheruem (ETH) da Bitcoin’i takip ediyor.

Ripple Üçüncülüğü Geri Aldı

Muazzam artışı ile XRP’nin piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para konumunu da geri aldığı görülüyor. Bundan birkaç ay önce piyasanın ilk stablecoin’i olan Tether (USDT) üçüncü sırayı XRP’den almıştı.

Ancak son artışlarla birlikte Ripple’ın yeniden üçüncülüğe yerleştiği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar