X

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 24/12/2020

XRP teknik analizine göre ayılar XRP grafiğine tamamen hakim!
22:31
24 Aralık 2020

XRP fiyatı tek bir dava haberi ile %60’a yakın düşüş yaşadı ve bütün kripto para sektörü bundan etkilendi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilen Ripple’ın bu gelişmeyi beklediği biliniyordu. Buna rağmen XRP fiyatının yaşadığı korkunç düşüş, çabuk çabuk sarılacak bir yara gibi gözükmüyor.

Ripple Grafik

Salı günü 0,5 dolar seviyelerinden işlem gören XRP’nin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,25 dolar seviyelerinden işlem görmesi, bu düşüşün ne kadar acımasız ve sert olduğunu gösteriyor. XRP fiyatı gün içerisinde 0,215 dolar seviyesine kadar gerileyerek aslında kritik bir destek noktasını test etti ve buradan yükselmeyi başardı. XRP fiyatının 0,215 dolar seviyesinin altına gerilemesi ise felaketle sonuçlanabilirdi.

Ripple Yorumları

Aslında şu an XRP teknik analizinden çok temel analizinin önemli olduğu biliniyor. Ripple ve SEC cephelerinden gelebilecek her yeni gelişme, XRP fiyatının bir sonraki direnç ile destek noktaları arasındaki gidişatını belirlemede daha büyük role sahip. Kripto para borsalarının delist haberi paylaştığı XRP’nin her haberden sonra biraz daha düşüş yaşaması ise bu olayın en büyük kanıtlarından birisi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

xrp usd teknik analiz ripple fiyatı

Yine de XRP teknik analizine bakıldığında kritik noktaların net bir şekilde görüldüğü söylenebilir. XRP olası bir kötü haber dalgasında 0,255 dolar desteğine kadar gerileme riskine sahip. Bunun devamında 0,25 dolar ve en son Kasım 2020 tarihlerinde görülen 0,215 dolar destekleri yer alıyor. Eğer kritik 0,215 dolar desteğinin altına inilirse fiyat 0,2 dolar ile 0,171 dolara kadar gerileyebilir.

Yükseliş cephesinde ise XRP fiyatının ilk durağı ve zorlu mücadelesi 0,3 dolarda gerçekleşebilir. Bunun devamında 200 günlük EMA’nın işaret ettiği 0,34 dolar ile Şubat 2020 tarihindeki seviye olan 0,35 dolar bulunuyor.

XRP Yorumları

XRP fiyatı bunları kırdıktan sonra yeniden 100 günlük EMA seviyesine kadar çıkabilir. 100 günlük EMA, 0,40 dolara işaret etmekte.

RSI ise tahmin edilebileceği gibi aşırı satış bölgesine geriledi ve yapılan yüklü satışlar indikatör için her şeyi iptal etti. Ayıların ise şu an kripto para piyasasının olmasa bile XRP grafiğinin tüm kontrolüne sahip olduğu görülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar