X


“XRP Sektördeki En Büyük Dolandırıcılık Projesi”

Craig Wright öfke kusmaya devam ediyor. Wright'ın Bitcoin Cash'ten sonra şimdiki hedefi XRP.
13:00
19 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Her fırsatta Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, Bitcoin Cash madencilerini tehdit ettikten ve Bitcoin Cash ağını ele geçirme tehdidinden sonra şimdi de Ripple’a yüklendi.

Wright SEC’in yakın zamanda yayımladığı raporları esas alarak XRP’nin “yasa dışı kayıtsız menkul kıymetler platformu” olduğunu iddia etti. Yakın zamanda menkul kıymetler olacağı için XRP’nin SEC’in bir sonraki hedefi olacağını öne süren sektörün asi çocuğu, kayıtsız bir token olması sebebiyle XRP’nin “dolandırıcılık” olduğuna hükmetti. Wright şu tweet’i attı:

XRP’nin menkul kıymet olmaması için gerçek bir kullanım (hizmet) teklifi sunması gerek. Eğer bir şey kar beklentisiyle alınıp satılıyorsa hizmet token’ı değildir. XRP kar beklentisiyle satılan, işlem gören bir varlık. Bu özellik onu menkul kıymet yapıyor.

Bir Twitter kullanıcısının cevap olarak Ripple’ın niteliğine SEC’in karar vermesi gerektiğini ve Wright’ın tweet’inin “satış emri” izlenimi yarattığını belirtmesi üzerine Wright şu sözlerle kullanıcıya karşı çıktı:

Hayır, öyle değil. XRP’ye hiçbir koşulda dokunmam, onla hiç işlem yapmadım ve yapmayacağım da. Menkul kıymetin tanımı mahkemelerce yapılıyor. XRP o tanıma tamamen uyuyor.

Craig Wright XRP’nin dolandırıcılık projesi olduğu iddasını ise şu sözlerle açıkladı:

XRP sektördeki en büyük dolandırıcılık projesi. Bu dolandırıcılığın biteceği zamanı iple çekiyorum. Kayıtsız bir menkul kıymet basıp çalışmadan köşeyi dönmek isteyen noob’lara satma fikri yeni bir şey değil.

Kaynak: zycrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • İsmail Hakkı
  4 sene önce

  Şerefsiz sahtekar

  8
 • İsmail
  4 sene önce

  Şerefsiz sahtekar

  9