X


Bitcoin Cash’teki ‘Kaos’ Bitiyor Mu?

Önemli madencilik havuzlarından BTC.top kritik bir "hash" kararı aldı.
12:00
19 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para madencilik havuzu BTC.top, Bitcoin ABC’nin (BCHABC) desteklediği Blockchain’de Bitcoin Cash kazmaya başladı ve azınlık konumundaki Bitcoin SV (BSV) chain’inin tabutuna bir çivi daha çaktı. BTC madenciliğiyle birlikte şirketin tüm BSV’den daha fazla hash’i var. Dolayısıyla Calvin Ayre’in CoinGeek’i tarafından yapılabilecek potansiyel bir saldırının büyük oranda önüne geçildi.

BTC.top CEO’su Jiang Zhuoer “BTC.TOP BCH’i desteklemek ve kaosu bitirmek için ABC chain’ine hash taşıyor.” sözleriyle şirketin hamlesini kamuoyuyla paylaştı. BCHABC bloklarının çoğu BTC.com ve Bitcoin.com tarafından kazılıyor. Bitcoin ağının %6’sını kazan BTC.top’un BCHABC’ye katkısı ise tüm blokların %5’ine tekabül ediyor.

Zhuoer konuyla ilgili olarak bir blog yazısında şunları yazdı:

BCH chain’inin gereksiz bir şekilde ayrılmasını önlemek için etkili bir arabulucu mekanizma olmazsa benimsenmenin önü tıkanacak, dolayısıyla kullanıcı sayısı azalacak. Bu, bir nakit sistemi için geçerli yüksek frekanslı kullanım ideolojisiyle çelişiyor. Hash oylaması güç temelli bir bölünme değildir, daha ziyade sistemdeki tüm katılımcıların fikrini yansıtan bir jüri rolünü üstlenir. Topluluk oylamaya etkide bulunmak için her tür yönteme başvurarak tercihini belirtme hakkına sahiptir. Hash oyu madencilik oyuyla aynı şey değildir; topluluktaki herkesin fikrini yansıtan bir jüri gibi davranır.

PoW algoritmasına sahip kripto paralarda en uzun chain kazanır ve an itibariyle BCHABC, 4 bloğa sahip BSV’nin önünde. BCHABC’nin BSV’den 7 blok fazlası bulunuyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar