X


XRP Fiyatı: Ripple Yıl Bitmeden Kendi Rekorunu Kırabilir Mi?

XRP fiyatı yükselişe geçti.
13:32
8 Ocak 2021

Son zamanlarda adından en sık bahsettiğimiz kripto para birimlerinden olan Ripple (XRP) kötü günleri geride bırakmış gibi görünüyor. XRP fiyatı Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun açtığı davanın ardından 0,17 dolara kadar gerilemişti. Ancak haberlerin etkisi geçmeye başlayınca XRP yeniden yükselişe geçti.

XRP Fiyatı

Ripple 1 Aralık 2020’de 0,78 dolara kadar yükselerek 3 yıldır üzerinde bulunan ölü toprağını atmış oldu. Ancak sonrasında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun hem şirket olarak Ripple’a hem de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucusu Chris Larsen’a dava açmasının ardından fiyat adeta serbest düşüşe geçti.

Ancak Bitcoin fiyatının ve ona bağlı olarak altcoin’lerin sergilediği yükseliş hareketleri ile yeniden canlanan XRP son 24 saatte kripto paralar içinde en çok kazandıranlar arasında yer alıyor.

Grafikte de görüldüğü gibi XRP fiyatı 7 Aralık’ta yeniden 0,35 dolar seviyesini gördü. Her ne kadar sonrasında bir geri çekilme yaşanmış olsa da XRP hala 0,30 doların üzerinde bulunuyor ve bu 0,17 dolar ile karşılaştırıldığında oldukça iyi bir yükseliş olarak nitelendiriliyor.

XRP Fiyat Beklentileri

Analistlere göre XRP’nin yükseliş trendini devam ettirebilmesi için 0,30 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Bununla birlikte yeniden 0,50 dolarlık yüksek seviyelerin görülebilmesi için de öncelikle 0,35 dolarlık ve 0,37 dolarlık önemli psikolojik seviyelerin geçilmesi büyük önem taşıyor.

XRP’nin bu seviyelerdeki ilk denemesinin başarısız olmasının ise yeni bir düşüş trendini destekleme ihtimali bulunuyor. Özellikle şu anda piyasada genel bir düşüş tablosunun hakim olduğunu ifade eden analistler, XRP yatırımcılarının da risk değerlendirmelerini doğru şekilde yapması gerektiğini düşünüyor.

XRP Rekor Kırabilir Mi?

XRP şu anda rekor seviyesinden oldukça uzakta işlem yapıyor. Ripple’ın rekor seviyesi 3.84 dolar ve bu seviyeyi görmesi için önünde uzun bir yolu var. Ancak birçok ismin söylediği gibi eğer 2021 kripto paraların yılı olursa XRP’nin de yıl bitmeden yeni rekorlara imza atacağını düşünen isimler var. Ripple ile ilgili tarihsel verilere ve diğer bilgilere “Ripple Nedir? Detaylı Ripple Rehberi” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar