X


XRP Fiyatı: 0,30 Dolar İçin Önemli Dirençleri Kırılabilecek Mi?

Analistler XRP’de 0,30 dolardan önceki önemli dirençleri açıkladı.
11:38
14 Kasım 2020

Dün XRP nihayet önemli bir aralığın üzerindeki seviye olan 0,265 dolardan günü kapattı. Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para sabahın erken saatlerinde 0,28 dolara tırmanmaya devam etti. Ancak sonrasında Ripple (XRP) daha düşük seviyelere geriledi.

Analistlere göre XRP yükselmeye devam ederse, bir sonraki en yakın direnç alanı 0,295 dolarda olacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple Fiyatı

Yapılan açıklamalara göre, günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor ancak henüz yükseliş eğilimini onaylamıyor. Hem RSI hem de MACD artıyor, ilki 50’nin üzerinde ve ikincisi 0’ın üzerinde bulunuyor. Ancak buna rağmen kesin bir ralli başladığı ile ilgili net açıklamalar yapılamıyor.

Ancak bahsi geçen direnç alanının üzerinde bir başka günlük kapanış, muhtemelen XRP‘nin 0,29 dolara kadar yükselmeye devam edeceği anlamına geldiği şeklinde yorumlanıyor.

Bunlara ek olarak daha kısa vadeli değerlendirilen grafikler, fiyatın 24 Eylül’den bu yana paralel yükselen bir kanalda işlem gördüğünü gösteriyor. Paralel bir kanalın içinde bulunan hareket genellikle düzeltici olarak nitelendiriliyor. Bu da mevcut artışın yukarı doğru bir trendin başlangıcı yerine düzeltici bir hareket olduğu anlamına gelebilir.

Ancak bu kanalda yukarı yönlü bir kırılmanın gerçekleşmesinin XRP fiyatını daha önce belirtilen 0,295 dolarlık direnç alanına doğru götürülebileceği düşünülüyor.

XRP/BTC Paritesi

Piyasanın popüler kripto para yatırımcılarının bazıları XRP fiyatının düşüş eğiliminde olduğunu gösteren  XRP/BTC grafikleri paylaşıyor. Ancak bu noktada trendin yakında tersine döneceği ve XRP/BTC‘nin yukarı doğru hareket etmeye başlayacağı tahmin ediliyor.

XRP/BTC Grafik

XRP/BTC grafiği, fiyatın değerinin yaklaşık %30’unu kaybettiği Ekim ayının başından beri devam eden hızlı bir düşüşü gösteriyor.

Bunun yanında düşüş geçici olarak durdu ve XRP/BTC, 1.565 satoshi’ye yakın bir çift dip oluşturdu. Bu normalde bir yükseliş dönüş modeli olarak kabul ediliyor. Dahası formasyon RSI’daki yükseliş eğilimi ile birleştirilerek fiyatın tersine dönme olasılığı da artıyor. Dolayısıyla en yakın direnç alanı 1.880-1.980 satoshi arasında bulunuyor.

Bu grafikler değerlendirildiğinde BTC’nin ve genel kripto para artışının devam etmesi halinde XRP’ninde önemli direnç seviyelerini geçebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar