X

XRP Davasının Duruşması Bugün: XRP Yatırımcılarını Ne Bekliyor?

XRP davasında yeni duruşma tarihi geldi!
10:12
30 Nisan 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP için birçok şeyin açıklığa kavuşturulacağı davanın yeni duruşması bugün görülecek. XRP yatırımcıları ise bu duruşmadan neler beklenebileceğine dair kafa karışıklığına sahip.

Ripple Davasında Yeni Duruşma

Ripple’a karşı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın 30 Nisan tarihli duruşması diğerlerinden çok daha kritik olabilir. Bu duruşmada görüşülecek en büyük mesele ise SEC’nin başka ülkelerin finansal regülatörleri ile iletişime geçmesi olacak.

SEC, Ripple’ın başka ülkelerde faaliyet gösterdiğini de belirttikten sonra ilgili ülkelerin kurumlarından resmi bilgi talebinde bulundu. Ripple ise bunun SEC’nin yetkisini aştığını düşünüyor. SEC, Ripple yöneticilerinin başka ülkelerde XRP satışı yapmış olabileceğini belirtip, XRP’nin menkul kıymet olduğu iddiasında bu kanıtlara ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple Avukatları Sert Tepki Verdi

Ripple avukatları söz konusu iddialara ve girişimlere sert bir şekilde karşı çıksa da kelimenin tam anlamıyla dananın kuyruğunun bugün kopacağı söylenebilir. ABD’li eski savcı James Filan tarafından da aktarılan belgede, SEC’nin bu konu hakkında yaptığı resmi açıklama net bir şekilde görülebilmekte. SEC, Ripple ortaklarının %90’ının ABD dışında olduğunu belirterek böyle bir adım attığını belirterek mahkemeyi ikna etmeye çalışacak gibi gözüküyor.

Eğer bugünkü duruşmada ilgili kayıtların talebi mahkeme tarafından onaylanırsa XRP fiyatı sert bir düşüş yaşayabilir. Tam tersinin olması ise XRP fiyatı için yükseliş anlamına geliyor. Ripple davasının yeni duruşması  TSİ 21.00 itibarıyla başlayacak ve telekonferans şeklinde gerçekleştirilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar