X


XRP Balinası 20 Milyon Dolar Değerinde Varlığı Borsa Dışına Taşıdı

Blockchain monitörü verilerine göre anonim bir cüzdan Bitstamp borsasından 20 milyon dolar değerinde XRP taşıdı.
19:07
27 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kaydedilen verilere göre XRP balinası, küresel kripto para piyasası düzeltmesi akabinde birkaç saat içerisinde büyük işlemler gerçekleştirdi. Yatırımcılar geri çekilmeyi alım fırsatı olarak değerlendirirken balinalar XRP varlıklarını borsalardan uzaklaştırdı.

Balinadan Dev XRP İşlemi

Blockchain monitörü verilerine göre anonim bir cüzdan Bitstamp borsasından 20 milyon dolar değerinde XRP taşıdı. Bu kripto paraların ne için kullanılacağı bilinmezken 20 milyon dolarlık XRP alan balina, toplamda 51 milyon XRP tutuyor. Daha önce ise aynı cüzdan Bitstamp’a aynı miktarda coin taşıdı ancak işlemi 10 milyon adet olarak iki transfere böldü.

Bilinmeyen cüzdan, büyük miktarda parayı borsaya taşıyor ve ardından neredeyse aynı miktarda parayı geri çekiyor. Bazı kullanıcılar, cüzdanların yasa dışı kabul edilen işlem düzeninde kullanıldığını iddia ediyor. Ancak daha olası sonuç cüzdanın resmi olarak Bitstamp borsasına bağlı olması ve likidite sağlamak için soğuk cüzdan kullanımı olabilir.

XRP Fiyatı

Öte yandan aynı zamanda borsaların sahip olduğu tüm cüzdanlar etiketlenmelidir. Piyasa düşüşü sırasında XRP performansı, diğer piyasa varlıkları ile karşılaştırıldığında genel eğilimi takip ediyor. Ripple, 1 dolarlık bayrağı kaybederken bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.96 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Popüler kripto para Ripple (XRP), SEC ile devam eden davanın akabinde 1 dolarlık noktayı aşmaya çalışıyor. Dava seyrinin artık stabil bir düzene oturması ve bir tarafın lehine inanılmaz bir avantaj geçmemesi nedeniyle XRP fiyatı bu duruma bağışıklık kazanmış görünüyor. Ancak yine de yatırımcıların piyasa değerine göre 7. en büyük kripto paradan beklentileri bir hayli yüksek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar