X


XBT / USD Haftalık Bitcoin Teknik Analizi 18.01.2016

09:06
18 Ocak 2016

XBT/USD paritesinde; geçtiğimiz hafta 440$ seviyesi ile başlayan fiyat, hafta içerisinde 400$ seviyesinde seyrederken, piyasalara düşen manüplatif bir haber sonrasında 350$`a kadar gerileme yaşandı.

Şu an için fiyat 385$ seviyesinde olup, Parabolik SAR, 20 günlük hareketli, 50 günlük hareketli ortalamaların altında ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği gözlenmektedir. Daha önce yukarı yönlü oluşmuş olan bant aşağı yönlü kırılmıştır.

Ani hareketlerde direnç-destek seviyelerinin çalıştığı gözlenmiştir. Bundan önce Bitcoin’in defalarca öldüğü haberi yapılmıştı ve böyle bir algı yine oluşturuldu. Bu bağlamda değer kaybeden kripto para, ilk düşüşte 375$`a tutundu, akabinde diğer bir destek noktası olan 350$`dan geri döndü. Bu seviyelerden geri dönen fiyat 380$ seviyesinde tutunmuştur.

Fiyatın tekrar yükselen bandın içerisine girmesi için 410$ seviyesinin üzerine çıkması gereklidir. Bu seviyenin üzerine çıktığında yükselen bandın içerisine girerek, yapılan hareketin ayı tuzağı olduğunu gösterebilir.

Ancak eğer tekrardan Bitcoin öldü haberi gelir ve piyasalar sarsılırsa, 350$ ve altının görülmesinin önünde pek bir engel bulunmamaktadır.

Yardımcı indikatörlere baktığımızda neredeyse tamamının satış yönünde sinyal verdiği gözlenmektedir. Destek ve direnç seviyeleri kar ve zarar durdurma seviyeleri olarak değerlendirilmelidir.

Bu haftadan itibaren haftalık (Al-Sat-Tut şeklinde) sinyal verisi ileteceğiz.  Al veya Sat adı üzerinde olmakla beraber, Tut sinyali en son yapılan işlemin devamlılığını belirtecektir.  Yine sinyalin yanında olası bir duruma göre hafta içi izlenecek hareketlilik önerisi belirtilecektir. Umarız başarılı oluruz.

Haftalık Sinyal : Tut (400$ üzerinde Al – 350$ altına Sat)

Yukarı Yönde Direnç : 400$ – 450$ – 475$

Aşağı Yönde Destek : 375 $ – 350 $ – 300$

Diğer indikatörler;

RSI(14)                 37.942   Sat

STOCH(9,6)        52.185   Nötr

STOCHRSI(14)   30.998   Sat

MACD(12,26)    -6.960    Sat

Williams %R       -65.618  Sat

CCI(14)                 -168.45  Sat

Heiken  Ashi                      Sat

https://www.tradingview.com/x/bjwxaimz/

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar