X


Blockchain Şirketine Eski Kurtlar Katılıyor

09:47
18 Ocak 2016

Eski JP Morgan yöneticisi Blythe Masters’ın kurduğu New York merkezli blockchain şirketi Digital Asset, dünyanın öncü şirketlerinde çalışmış tecrübeli yöneticileri kadrosuna ekledi.

Digital Asset yaptığı açıklamayla; NICE Actimize eski genel müdürü ve JP Morgan müşteri hizmetleri yöneticisi Justin Amos’u ve eski Goldman Sachs girişim sistemleri yönetimi başkan yardımcısı Edward Newman’ı işe aldığını açıkladı. Açıklamada ayrıca Amos’un şirketin Avrupa ofisini açacağını, Newman’ın ise üst düzey yazılım geliştiricisi olarak çalışacağı belirtildi.

Şirketin CEO’su Blythe Masters konuyla ilgili yaptığı açıklamada; müşterilerini korumayı amaçladıklarına ve Avrupa pazarına açılma sebebine değiniyor. “Teknolojik risk yönetiminin finans sektöründe çok önemli bir öncelik haline geldiği şu zamanda Justin ve Ed’i giderek büyüyen ekibimize kattığımız için çok mutluyum.”

2014’te kurulan Digital Asset, sendikasyon kredileri, Birleşik Devletler hazine reposu, döviz arbitrajı, menkul kıymetler takası ve sermaye piyasası türev araçları da dahil olmak üzere değer takası hedef piyasası için kripto yazılım desteği sağlıyor. Yayınlanan yeni rapora göre şirket 2016 için; dijital paralar, ödemeler, stok mal ve işlem raporlama gibi alanlarda faaliyetler yürütmeyi planlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar