X


PayPal’ın Yönetim Kuruluna Bitcoin Şirketi Xapo’nun CEO’su Atandı

07:30
19 Ocak 2016

PayPal’ın yönetim kuruluna Xapo CEO’su Wences Casares atandı. Resmi olarak yapılan açıklamada PayPal, Casares’ın girişimciliğinden övgüyle bahsederek ona “kripto düşünce lideri” benzetmesini yaptı.

PayPal’ın yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Dan Shulman, Coindesk’e verdiği röportajda şunları belirtiyor: “Wences’in ticari ileri görüşlülüğü, PayPal’ın para yönetimi ve  para transfer vizyonu ile bir bütün oluşturmuştur”.

Önde gelen Bitcoin cüzdanlarından birinin (XAPO) CEO’sunun,  PayPal gibi online ödeme sektöründe büyük yer kaplayan bir şirkette görevlendirilmesinin asıl amacı, PayPal’ın ileriye dönük kripto para yatırımlarında Wences Casres’in deneyimlerinden yararlanmak istemesi olabilir.

Ayrıca Casares, Xapo’nun Bitcoin güvenliği için ayrılan fonunun 40 milyon $ arttırılacağını duyurdu.

2013 yıllında, merkezi  Amerika’da bulunan kimlik hırsızlığı koruma şirketi olan Lifelock,  Xapo’yu satın almıştı. Geçtiğimiz yıl Lifelock ve Xapo’nun yönetim kurulundan Casares’ında olduğu dört kişiye dava açılmıştı. Bu durum Xapo’nun sektördeki vizyonunu etkilemişti. Casares’in bu girişimi kullanıcıların şirkete olan güvenini artırıp, firmanın büyümesine katkıda bulunacağı söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar