Bitcoin ATM’leri Yeni Bölgelere Açılıyor

07:30
20 Ocak 2016
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Amerika Birleşik Devletleri’nin San Diego bölgesindeki ilk BTM (Bitcoin ATM’si) başarıyla açıldı ve hizmet vermeye başladı. CoinOutlet ile CoinStructive şirketleri BTM’yi birlikte açtı.

BTM hafta içi günlerinde sabah 10.30’dan akşam 9.30’a kadar hizmet veriyor. Bitcoin’in işleyişine pek aşina olmayan kullanıcılar, talimatların yazılı olduğu kâğıda basılı cüzdanla veya Bitcoin adreslerinin anahtarlarıyla işlem yapabiliyor.

Coinstructive CEO’su Chris Groshong, CoinOutlet ile ortaklıkları hakkında şöyle konuştu:

“Bitcoin yeni bir teknoloji değil. Bitcoin’in ilk kullanıcıları hepimize Bitcoin’in bankaları kullanmaya gerek kalmadan tüm dünyada para transferi için güvenli ve kolay bir yöntem olduğunu gösterdi. Coinstructive olarak San Diego’da yeni kurulan BTM’den ötürü çok heyecanlıyız. Bitcoin camiasındaki yeni ortaklık fırsatları bizi daha da heyecanlandırıyor.”

CoinOutlet CEO’su Eric Grill ise şunları ifade etti:

“Bitcoin kullanımının ne kadar avantajlı olduğunu gösterecek faaliyetlerde bulunmak uzun zamandır hayalini kurduğumuz bir şeydi. Bunun gibi proje ve ortaklıklarla Bitcoin ekosistemi gelişir ve milyonlarca insan bundan faydalanır. CoinOutlet olarak California’da yeni BTM’ler kurarak özellikle ticaretle uğraşan kişilerin daha fazla Bitcoin kullanmasına önayak olmak istiyoruz.”

Bitcoin’e fiziksel erişim Bitcoin’in yayılmasının önündeki en büyük engel olarak görülüyor ve bu dezavantaj tüm dünyada yeni kurulan BTM’lerle yavaş yavaş ortadan kalkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar