reklamı kapat

Willy Woo’dan Net Cevap: Bitcoin Boğa Piyasası Başladı Mı?

Bitcoin'in ünlü boğa koşusu sonunda başladı mı?
19:27
11 Ağustos 2020

Bitcoin fiyatı kesinlikle yatırımcılara oldukça karmaşık sinyaller veriyor ve boğa sinyalinin hemen ardından gelen sert düşüş yatırımcıların aklını daha da fazla karıştırmakta. İlk aylarda aynı 2017 yılındakine benzer bir boğa koşusunun başladığı düşünülse de 12 Mart tarihinde bu düşünce ortadan kayboldu.

Bitcoin uzun süren bir konsolidasyon döneminden sonra kendine gelip 12.000 dolara kadar çıksa da şu an için “boğa koşusu” denilebilecek tipte bir yükseliş görülmedi. Sektörün sevilen kripto para analistlerinden Willy Woo ise oldukça iddialı bir açıklama ile boğa sezonunun çoktan geldiğini belirtti.

Bitcoin Boğa Koşusu Başladı

Woo, 10 Ağustos tarihinde yayınladığı tweet dizisinde şu an için boğa piyasasının ilk aşamalarının görüldüğünü ve fiyatın bu sebeple sabit durduğunu ifade etti. Woo’ya 2016 yılındaki grafiğin aynısı oluşmakta ancak bu sefer ağda farklı dinamikler egemen konumda.

Ünlü analist buna ek olarak boğa piyasasının aslında 2019 yılının Nisan ayında başladığını da vurguladı. Nisan ayında BTC ciddi bir yükseliş kaydetmiş ve bir anda 3.000 dolar bandından 10.000 dolar bandına kadar çıkmıştı.

Yine de boğa piyasası için bu haftanın kritik olduğu ve Bitcoin fiyatının bu hafta ciddi değişimler yaşayabileceği biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.