X


Web Tarayıcısı Opera, “Kripto Tarayıcısı Projesinin” Beta Sürümünü Başlattı!

Opera, ana akım kullanıcılar için Web3 kullanım deneyimini basitleştirmek amacıyla "kripto tarayıcısı projesinin" beta sürümünü başlattı.
11:54
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Popüler web tarayıcısı Opera, Web3 odaklı “kripto tarayıcısının” beta sürümünü başlattığını duyurdu.

Opera, “Kripto Tarayıcısı” Projesinin Beta Sürümünü Başlattı

Popüler internet tarayıcısını geliştiren Norveç merkezli şirket Opera, yeni “kripto tarayıcısı projesinin” beta sürümünü başlattı. Bu kripto tarayıcısının, Windows, Mac ve Android kullanıcılar için Web3 hizmetlerine doğrudan erişim sunarak DApp‘lere (merkeziyetsiz uygulamalar), oyunlara ve metaverse platformlarına erişim deneyimini kolaylaştırmayı amaçladığı ifade edildi.

Bu yeni kripto tarayıcının, merkezi olmayan borsalara, NFT‘lere ve oyun DApp’lerine doğrudan erişimin yanı sıra Telegram ve Twitter desteğini entegre ederken, güvenlik özelliklerini de koruyacak.

Şirket Yetkilisinden Açıklama

Jorgen Arnesen, projenin ana amacının kripto ve Web3‘ü daha yaygın bir hale gelmesine yardımcı olmak olduğunu belirtti:

“Opera’nın kripto tarayıcı projesi, kullanıcılar için daha basit, daha hızlı ve daha özel bir Web3 deneyimi vaadediyor. Ana akım kullanıcılar için Web3 kullanıcı deneyimini basitleştiriyoruz. Opera, merkezi olmayan web’in tam potansiyeline ulaşması için Web3’ün kullanımının kolay olması gerektiğine inanıyor. Yerleşik bir gözetimsiz cüzdan, beta sürümünde Ethereum’u destekleyecek ve son ortaklıklar sayesinde yakında Polygon, Solana ile de uyumlu hale gelecek.”

2022’nin ilk çeyreğinde çıkacak olan cüzdan, hem ERC-20 standardını hem de ERC-721 standardını destekliyor. Böylece kullanıcılar kripto varlıklar ile işlem yapabildikleri gibi yerleşik bir NFT galerisine de erişebilecekler. Opera, projenin gelişimi ve katkısı açısından, kripto ekosistemine “geri bildirim” çağrısında bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar