X


Popüler Şaka Para Birimi Shiba Inu (SHIB), CoinMarketCap İle İşbirliği Yapacak

CoinMarketCap ve Shiba Inu geliştiricileri işbirliği yapacak.
11:45
19 Ocak 2022
Popüler Şaka Para Birimi Shiba Inu (SHIB), CoinMarketCap İle İşbirliği Yapacak
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük ve en popüler kripto para veri sitelerinden birisi olan CoinMarketCap, geçtiğimiz günlerde kötü amaçlı kişilerin oluşturduğu üç sahte Shiba Inu (SHIB) sözleşme adresini listeledi.

Yaşanan bu olayın ardından popüler şaka para birimi Shiba Inu’nun resmi hesabından bir açıklama yapıldı ve üç sahte token’ın listelendiği doğrulandı. CoinMarketCap, başta bu duruma tepkisiz kalırken yakın zamanda yapılan açıklamaya göre popüler veri platformu Shiba Inu geliştiricileri ile işbirliği yapacak.

Shiba Inu, CoinMarketCap ile İşbirliği Yapıyor

Resmi Shiba Inu Twitter hesabı, son CoinMarketCap olayı hakkında bir güncelleme yayınladı ve en iyi kripto para sıralaması web sitesinin “Wormhole” adresleriyle ilgili son sorunları çözmek için kripto para geliştiricilerine ulaştığını iddia etti.

Shiba Inu ekibi, SHIB bir ERC-20 token’ı olduğundan, Ethereum olmayan herhangi bir adresin aslında geçersiz olduğunu açıkladı. Ek olarak diğer zincirlerdeki adreslere gönderilen token’ların ise sonsuza kadar kaybolacağını belirterek yatırımcıları uyardı.

Üç sahte tokan’ın ortaya çıkmasından bir süre sonra popüler veri platformu CoinMarketCap, hızlı bir şekilde bildiri yayınladı ve bunların aslında tokenin sarılmış versiyonları ile zincirler arası işlemler için wormhole köprüleri olduğunu açıklığa kavuşturdu. Bu nedenle, söz konusu adresler kötü amaçlı değildir ve aslında kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçladığını bildirdi.

CoinMarketCap Hedef Alındı

Topluluk tarafından dile getirilen endişeleri yineleyen geliştiriciler, Coinmarketcap’i, sahte akıllı sözleşme adreslerini listeleme suçlamalarını geri çekerken, token’larlar ilgili kararları “merkezi” bir şekilde aldıkları için eleştirdiler.

CoinMarketCap yaşanan bu Shiba Inu olayına ek olarak, Canine tokeninin arkasındaki topluluk, kripto para biriminin dolaşımdaki arzını yanlış görüntülediği için Coinmarketcap’i de hedef aldı.

CoinMarketCap, kripto para birimi ile ilgili en çok ziyaret edilen web sitesi olmaya devam ediyor. SimilarWeb tarafından sağlanan verilere göre, geçtiğimiz ay CoinMarketCap2in web sitesine 294 milyon ziyaret gerçekleştirdi.

Ayrıca dünyanın en büyük kripto para borsası Binance 2020’nin başlarında CoinMarketCap‘i satın aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar