Walmart ve VeChain Ortaklığı

Walmart, VeChain ile ortaklığının ardından lojistik sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı...
20:00
6 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz ayın sonlarında Walmart, “Walmart China Blockchain İzlenebilirlik Platformu’nu” geliştirmek için VeChain ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Yapılan açıklamalara göre platform, diğer ürünlerin yanı sıra özellikle pirinç, taze et ve mantar gibi ürünlerin izlenebilirliğini arttırmayı amaçlıyor.

Bununla beraber platformla ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer veriliyor:

Müşteriler istedikleri ürünleri tarayarak; ürünün kaynağı, Walmart tarafından alınan coğrafi bilgiler, lojistik süreci, ürün inceleme raporu ve daha birçok verinin dahil olduğu detaylı bilgilere ulaşabilecek. Toplanan veriler ve halihazırda bulunan veriler sürekli olarak Blockchain tabanlı platforma eklenecek.

VeChain’den Fiziksel Depoya

Ethereumworldnews’in haberine göre VeChain ortaklığının ardından Walmart, lojistik faaliyetlere daha fazla yatırım yaparak gıda güvenliğini bir başka seviyeye taşımak istediğini ifade ediyor. Bu amaçla Walmart Çin lojistiğine 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.

SupplyChainDive adlı bir haber kaynağı konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Walmart’ın Çin, Dongguan’daki 1 milyon metrekarelik deposu, 8 milyar yuanlık (1.16 milyar dolar) Çin lojistiği yatırım planının bir parçası. Tesis, taze, dondurulmuş ve çevre depolamasına uygun olarak tasarlandı.

Depo, Blockchain, Kripto

Walmart’ın lojistik alanında yaptığı bu yatırım Blockchain teknolojisini de ötesine geçerek tüm kripto topluluğunu sevindirdi. Çünkü bununla beraber olumlu haberlerin art arda geleceği düşünülüyor. cpres10 adlı bir Reddit kullanıcısı konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

Bu kriptolar için harika. Blockchain’i bel kemiği olarak kullanıyorlar. Daha fazla bölünme yok. E-mailler, çekler, depozitolar hepsi bir komposizyon içinde Blockchain’de olacak. Hadi şimdi bel kemiğine para ekleyin!

Walmart Blockchain teknolojisi konusunda adımlar atan tek şirket değil. Örneğin, Japonya’nın Amazon’u olarak bilinen Rakuten de Techrock ile yaptığı ortaklık sayesinde Blockchain kullanan firmalar arasında katıldığını açıklamıştı. Ayrıca Rakuten kripto para ve Blockchain sektöründeki varlığını bu kadar bırakmadı ve bir kripto para borsası açıyor.

Rakuten nisan ayında yaptığı açıklamayla, kendi kripto para borsası için kullanıcı kayıtlarını almaya başladığını duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar