reklamı kapat

Voice Beklenenden Erken Kullanıcıyla Buluşacak

CEO’nun açıklamalarına göre Voice kullanıcı ile 4 Temmuz’da buluşacak
16:00
7 Haziran 2020

Block.One’un merkezsiz sosyal medya platformu Voice’un genel müdürü Salah Zalatimo, EOS.IO tabanlı paltformun resmi lansmanının başlangıçta planlanandan daha erken gerçekleşeceği ile ilgili haberleri Twitter üzerinden yanıtladı. Açıklamalara göre, kullanıcılar ve kayıtlı yazarlar bir aydan daha kısa bir süre sonra sosyal medya platformuna erişebilecek.

Voice İle İlgili Planlar

Forbes’un ardından Salah Zalatimo, bu yıl Ocak ayında Voice CEO’su olarak görevlendirildi. Bununla birlikte Block.One, 2019’un büyük bir bölümünde merkezsiz sosyal medya uygulaması Voice üzerinde zaten çalışıyordu.

Platformun CEO’su son tweetinde, Voice ekibinin ürünü sonbaharda başlatma konusundaki fikrini değiştirdiğini ve bunun yerine 4 Temmuz’da platformun kullanıcıyla buluşacağını dile getirdi. Zalatimo, platformu yalnızca kayıtlı kullanıcıların paylaşım yapmak için kullanabileceğini diğer kullanıcıların ise yalnızca görüntüleme için platformu kullanabileceğini ifade etti. Bununla birlikte yapılan açıklamalara göre platforma kayıt 15 Ağustos’a kadar devam edecek.

Öte yandan Voice’un kullanıcı ile buluşacağı tarih aynı zamanda Amerika’nın bağımsızlık günü olarak da kutlanıyor. Bu sebeple de dikkat çekiyor. Ayrıca Voice’un diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak ilk merkezsiz sosyal medya olacağı da ifade ediliyor.

Twitter ve Facebook

Topluluk, bir süredir mevcut sosyal medya devlerini, özellikle Facebook‘u, kullanıcı kişisel verilerini dikkatsizce dağıttığı için sorguluyor. Genel olarak, sosyal medyaya yönelik tutum şu anda ABD’deki mevcut protestolar ışığında da karışık görünüyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su, Ethereum 2.0 üzerinde çalışan bu tür bir sosyal medya uygulamasını dört gözle beklediğini dile getirmişti.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.