reklamı kapat

Vitalik Buterin – Justin Sun Atışmasında Yeni Raund

Vitalik Buterin'in BitTorrent'le ilgili yorumuna Justin Sun Twitter'dan cevap verdi.
21:04
9 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin eski Twitter konuşmalarında BitTorrent’e övgülerde bulundu. Bu tweet’i bulup çıkaran Tron kurucusu Justin Sun Buterin’e teşekkür etti.

Buterin’den BitTorrent’e Övgüler

Sun’ın dikkat çektiği ilk tweet’te bir kullanıcı Buterin’e “metagame başarısını tanımlayabilir misin?” diye soruyor. Buterin buna şu cevabı veriyor: BitTorrent. VPN’ler. Uygulamalardaki şifreli mesajlaşmalar.

Diğer konuşmada bir kullanıcının “Bitcoin dışında merkezsiz uygulamalar için hiçbir (kripto) gerçek anlamda uzun etkili kullanım durumuna sahip değil.” yorumuna Buterin şu cevabı veriyor:

BitTorrent 🙂

Ama Blockchain alanında ENS’in 2. olmasını bekliyorum.

Sun’dan Buterin’e Teşekkür

Sosyal-medyatik kişiliğiyle tanınan Twitter gurusu Justin Sun bu tweet’lerin ekran görüntülerini paylaşarak şu notu düştü:

Kendini gösterdiğin için teşekkürler Vitalik Buterin! Sevgililer Gününde özellikle senin için gizli bir kampanyam var. Ona katılmayı unutma!

Sun – Buterin Atışması

Buterin Sun’ı geçmişte whitepaper intihaliyle eleştirmiş, hatta sarakaya almıştı. Sonrasında bu ikilinin sık sık sosyal medyada karşı karşıya geldiğine şahit olduk. Justin Sun sık sık Tron Blockchain’iyle Ethereum Blockchain’ini kıyasladı ve Tron’un Ethereum’dan çok daha iyi olduğunu vurguladı. Bunun yanı sıra Sun merkezsiz uygulamalar konusunda Ethereum’dan çok daha iyi olduklarını iddia etti.

Bu yeni etkileşimle atışmada yepyeni bir raund başladı. Sosyal medyadaki bazı kaynaklarda Sun’ın yeni tweet’i “Vitalik’le Justin birbirine ısınıyor mu?” şeklinde sorgulamalara yol açsa Sun’ın her zamanki kinayeli dilini fark etmek hiç de güç değil. Dolayısıyla bu etkileşimin barışçıl olmaktan kilometrelerce uzak olduğunu söylenebilir.

Kaynak: Utoday

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.