X


Vitalik Buterin Ethereum Classic’i Desteklemeyecek

18:00
15 Ağustos 2016

Ethereum ortak kurucularından Vitalik Buterin, Ethereum’un piyasa değerini aşsa dahi Ethereum Classic’i desteklemeyi düşünmediğini açıkladı.

Ağustos başında kendini Ethereum’un gelişimine adayacağını açıklayan Buterin’in kararına paralel olarak Coinbase gibi büyük şirketler ve diğer birtakım geliştiriciler ETC ile bağlantılı özellikleri ve takas hizmetlerini vermeyi ve kullanmayı reddetmiş ve Ethereum’u destekleyeceklerini açıklamıştı.

Temmuz sonlarına doğru ortaya çıkan Ethereum Classic’e madencilerin, geliştiricilerin ve borsaların yoğun ilgi göstermesiyle birlikte Ethereum camiası Buterin’in ve Ethereum Vakfının, Ethereum Classic’e geçip geçmeyeceğini konuşmaya başlamıştı. Ancak Buterin’in bu konudaki cevabı bir hayli net:

“Yine de ETC’yi desteklemeyeceğim. Tamamen ETH için çalışıyorum.”

Buterin’in açıklamasının ardından Bitcoin vakfından bazı üyeler Bitfinex’in güvenlik açığını da dayanak noktası olarak kullanarak Buterin’in ilkelerini ve mantalitesini ağır bir şekilde eleştirdi.

Bir başka gerçek ise önemli madencilik havuzlarının ve geliştiricilerin ETC’yi desteklemeye başladıkları. Sayıları gittikçe artan geliştirici ve girişimciler Ethereum Vakfına piyasa hangi chain’i seçerse onu desteklemesi gerektiği telkininde bulunuyor. Digital Currency Group kurucusu ve CEO’su Barry Silbert ise Ethereum geliştiricilerinin Ethereum’un uzun süreli başarısı için piyasanın seçimini dikkate alması gerektiğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar