reklamı kapat
 • BTC  :  44.070,13 ₺
 • ETH  :  3.596,99 ₺
 • BCH  :  5.802,41 ₺
 • XRP  :  4,33 ₺
 • BTC 44.070,13 ₺
 • ETH 3.596,99 ₺
 • BCH 5.802,41 ₺

Vinny Lingham: Birazcık Sabır, Bitcoin’in Geleceği Parlak

2 Haziran 2017
 • Serhat AntSerhat Ant

Bitcoin fiyat tahmin uzmanı geçtiğimiz haftalarda verdiği röportajda bitcoin’in sonunun iyi bitmeyebileceğini kaydetmişti.

Dalgalanmaların sonunda bitcoin fiyatı pek çoklarının beklediği seviyede olmasa da bu seferki artışın 2013 ve 2015 yıllarında tanık olduğumuz baloncuklarla aynı olduğunu söylenemez.

2900 dolara yükselen fiyat 3000 dolara yükselmesini beklerken tekrar 2000 dolar seviyeleri görüldü. Bazı analistler pazar günü 2045 doları gören fiyatın 1600 seviyelerine dahi düşebileceğini savundu.

Yorum için ulaşılan Civil Key CEO’su Lingham’a bir kere daha mikrofon uzatıldı. Lingham ölçeklendirme sorununun hâlâ belirsizliğini koruyan bir tehdit olduğu görüşünde.

Öyle görünüyor ki New York’ta geçtiğimiz hafta düzenlenen Consensus Conference’da SegWit’i aktifleştirmek için fikir birliğine varıldı. Ancak bitcoin ağını ölçeklendirmenin belirgin bir yolu bulunmuyor. Madencilerin Ağustosa kadar SegWit’e gitmeyi kabul ettiği haberleri yapılsa da Bitcoin Core buna karşı çıkıyor.

Şüphesiz, fiyat artışıyla birlikte bitcoin camiası uzun vadeli ölçeklendirme tartışmasını geri plana attı. Buna rağmen sektördeki az sayıda kişi, yavaşlayan ağ ve artan masraflar gibi bitcoin’in doğasına aykırı sorunları dile getirmeyi sürdürdü. Ne de olsa, orada olduğunu zaman zaman unuttuğumuz büyük resme baktığımızda insanları bitcoin’e çeken şeyin daha hızlı ve düşük masraflı işlemler olduğunu yadsıyamayız.

Lingham mevzusuna geri dönelim.. Olan biten onca şeyden sonra bitcoin’in geleceğinin kötü olup olmadığı sorulan Lingham tam tersi bir cevap verdi. Zaman ve dayanıklılık gerektiren bir süreçten geçildiğini kaydeden Lingham, piyasa takipçilerine patlamış mısırlarını yenileyip rahatça arkalarına yaslanmaları tavsiyesinde bulundu:

“Hayır, bitcoin’in geleceği çok parlak. Ergenlik sürecinden geçiyoruz ve sabırlı olmamız gerek.”

Kaynak: Cointelegraph

loading...
 • ibrahim
  8 ay önce

  Küresel sermaye piyasalari henüz crypto paraya hazir degil ne alt yapi yönünden nede kaynak yönünden. isin asli para babalari kendi kasalarini doldurup hazir etmeden biraz piyasaya girmesi zor. Güvenligi saymiyorum bile o yuzden 3000 dolari uzun süreler zorlar .

  3