VeChain, Bytecoin ve Qtum Düşüşte

13:00
25 Mayıs 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasındaki düşüş devam ediyor ve tüm önemli kripto para birimleri kayıplar yaşıyor. Bu olumsuz eğilim sadece ilk on kripto parayı değil tüm kripto para piyasasını etkiledi. Kötü gidişatın gerçek değeri henüz ölçülmedi ama manzara çok da iyi değil.

Kripto para piyasayı hislerle yönetilen bir piyasa ve farklı varlıkların yatırımcıları birbirinden çok farklı hareket edebiliyor. Yani bazı kripto paralar diğerlerinden daha büyük düşüşler yaşıyor. Şu anda Bytecoin, Qtum ve Vechain en büyük düşüşü yaşayan kripto paralar arasında yer alıyor.

İstatistiklere bir bakalım…

Yazının hazırlandığı sıralarda VeChain, yaklaşık %9’luk bir düşüşler 3.64 dolardan işlem görüyordu. Bu durum MOBI projesi kapsamındaki açıklaması ve PwC ile kurduğu iş ortaklığı ile büyük ilerleme kaydeden VeChain için gerçekten çok üzücü bir durum. Ard arda gelen bu iki duyuru VeChain’in değerini 5 dolara kadar çıkarmıştı. Ancak şu anda bu kripto para Nisan ortalarından beri yaşamadığı düşüşü yaşıyor.

Bytecoin’in durumu da çok farklı değil. Yazının hazırlandığı sıralarda Bytecoin, yaklaşık %8.5’lik bir düşüşle 0.006 dolardan işlem görüyordu. Bytecoin, Binance’te listelenmeye başlamasının ardından %160’lık bir büyüme kaydetmişti.  Bu artış Bytecoin ağına olan ilgiyi çok arttırdı ve kripto para ağı kısa süreliğine bakım çalışması yapmak zorunda kaldı. Ancak tüm aksaklıkların düzeltilmesinin ardından tekrar hayata dönen Bytecoin ağı, şu anki düşüşüne baktığımızda, geç kalmış görünüyor. Yani yaşanan ayı piyasası sebebiyle Bytecoin, Binance’te listelenmesinin karını alamadı. Hatta bu listelenmenin sadece ağda problemlere yol açtığı bile söylenebilir.

Ne yazık ki Qtum da büyük düşüş yaşayan kripto paraların arasında yer alıyor. Yazım esnasında Qtum yaklaşık %9.6’lık bir düşüle 13 dolardan işlem görüyordu. Bu kripto para da VeChain gibi Nisan ayı ortalarından bu seviyeleri görmemişti. Bu yüzden iki kripto paranın benzer durgunluğu yaşadığını söyleyebiliriz.

Kripto para piyasasının bu düşüşlerle bir kuraklık yaşadığı kesin. Piyasanın hakimi sayılabilecek kripto paralar yükselme trendine geçtiğinde tüm piyasa onları izleyecek ve toparlanma başlayacak. Tek sorun, bu toparlanmanın ne zaman başlayacağının tahmin edilemiyor oluşu.

Kaynak: Cryptodaily

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar