Uzun Süredir Yaprak Kıpırdamayan Altcoin, Tek Haber İle Yükselişe Geçti

EOS fiyatı sonunda hareketlendi!
10:47
7 Mayıs 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası son dönemde sadece yükseliş yaşıyor ve bu durum özellikle yerinde sayan EOS yatırımcılarını kızdırıyor olabilir. EOS, neredeyse aylardır kendisinden beklenen performansı sergileyemese de 5 Mayıs tarihinde yapılan duyuru ile tam olarak rekor kırdı.

EOS, Yeni Güncellemeyi Duyurdu

EOS, 5 Mayıs tarihinde duyurulan ve projenin enflasyon oranını arttıracak olan protokol güncellemesi haberi ile %100’e yakın bir artış yaşadı. Tradingview verilerine bakıldığında EOS fiyatının 5 Mayıs tarihinde 6,18 dolar seviyesinden işlem gördüğü söylenebilir. Fiyat kısa süre içerisinde ise %100 ve üzeri artış elde ederek 6 Mayıs tarihinde 12,85 dolara kadar çıktı ve 24 saat içerisinde 15 milyar dolar hacme ulaşıldı.

EOS fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 11,72 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %31 yükseliş elde etse de son 1 saat içerisindeki grafikte %0,6 değer kaybetti. EOS, 30. sıraya kadar gerilemek üzereyken gelen bu yükseliş ise önde gelen kripto parayı yeniden top 20 içerisine soktu.

EOS Fiyatı Yine de Beklenen Seviyenin Gerisinde

Ethereum’un en büyük rakiplerinden birisi olarak görülen ve 4 milyar dolarlık ICO yaparak tarihe geçen EOS’un yine de top 10’un dışında olduğu görülmekte. EOS an itibarıyla 11 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve top 10’a girmek için %130’a yakın bir yükselişe ihtiyaç duyuyor.

EOS’a yükseliş getiren güncelleme ise EOS Staking ödüllerinin değiştirilmesi ve enflasyon modelinin %1’den %3,8’e çekilmesi oldu. Bu da ağdaki onaylayıcılarla yatırımcıların stakin gelirini önemli ölçüde arttıracak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar