Reklam

Altcoin Yorumları: EOS, XLM ve TRX’de Önemli Noktalar

EOS, Stellar ve Tron'da destek ve direnç noktaları. Analistler yatırımcıların bu noktaları takip etmesi gerektiğini düşünüyor.
10:20
22 Mart 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haftaya kırmızıda başlayan kripto para birimleri, bugün sabah saatlerinden itibaren gözlerini yine yukarıya çevirdi. Bitcoin’in 58.000 doları üzerine çıkarak güç kazanmaya çalıştığı piyasada altcoin’lerin de lider kripto para birimini takipte oldukları görülüyor.

EOS Fiyatı

Karışık grafiklerin olduğu bir haftayı yaklaşık olarak %6’lık yükseliş ile kapatan EOS, yazının kaleme alındığı an itibari ile 4,17 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre EOS’un 4.3550 dolarlık ilk ana direnç seviyesini geçerek yeni bir ralli başlatabilmesi için 4.2315 dolarlık pivot seviyesini geçmesi gerekecek. EOS’un bir ralli başlatması halinde geri çekilme öncesinde 4.50 dolarlık önemli seviyeyi test edebileceği düşünülüyor.

Ancak eğer EOS yukarı yönlü bir grafik başlatamasa 4.0366 dolarlık önemli destek seviyesinin test edilebileceği ifade ediliyor. Bu desteğin kaybı ise 3.90 dolarlık seviyeye doğru bir düşüşü başlatabilir.

XLM’de Son Durum

Stellar (XLM), oldukça volatil bir haftayı geride bıraktı ve şu anda 0,40 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalmaya çalışıyor.

Stellar’ın ilk ana direnç seviyesini test edebilmek için 0,4066 dolarlık önemli seviyeyi güçlü bir şekilde yukarı yönlü kırması gerekiyor. Bu seviye kırılırsa ilk önemli direnç olan 0,42 dolara doğru yükseliş başlayabilir.

Eğer XLM bir ralli başlatırsa 0,44 dolarlık seviyenin test edileceği ifade ediliyor. Ancak eğer 0,4066 dolarlık seviyenin altına doğru bir kırılma olursa XLM fiyatında 0,3754 dolara kadar düşüş yaşanabilir.

Tron Fiyat

Geçtiğimiz hafta 0,0685 dolara kadar yükselen Tron (TRX) yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0635 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistlere göre yukarı yönlü ilk direnç TRX’de 0,0659 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu direnç seviyesinin kırılması ile TRX’de ilk hedef 0,069 dolar olarak görülüyor. Aşağı yönlü bir kırılmanın ise 0,0553 dolara kadar geri çekilmeye sebep olabileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar