X


Uzman Analist Gerçek Verileri Paylaştı, Bitcoin’de Görülen Metrikler Korkunç!

Charles Edwards, BTC'nin günlük aktif adresleri ve ağdaki yeni adreslerin büyümesiyle ilgili birkaç ölçümü takipçileriyle paylaştı.
17:07
14 Temmuz 2021

Capriole Investments kurucusu Charles Edwards, Bitcoin zincir içi ölçümleri ve metrikleri hakkında şok değerlendirmelerde bulundu. Edwards, birçok analistin insanları yanlış yönlendirdiğini belirterek gerçek verileri paylaştı.

Bitcoin’in Günlük Aktif Adres Sayıları Yarıya Düştü

Bitcoin’in günlük aktif adresleri, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 64.854 dolardan bu yana yarı yarıya düşüş kaydetti. Nisan ayında zirveden BTC satan balinalar, henüz BTC biriktirmeye başlamadı. Bitcoin ağındaki yeni adres sayıları, 2018 yılının başlarında görülen seviyelere geriledi. Tüm bu metrikler, bazı yatırımcılar ve analistlerin Bitcoin’in zincir üzerindeki yükseliş metriklerine işaret ettiği tüm şeyleri reddediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uzman Bitcoin analisti ve Capriole Investment kurucusu Charles Edwards, BTC’nin günlük aktif adresleri ve ağdaki yeni adreslerin büyümesiyle ilgili birkaç ölçümü takipçileriyle paylaştı.

Deneyimli analistin paylaştığı verilere göre Bitcoin’in nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesol olan 64.854 dolara dokunmasının ardından bu yanan BTC’nin günlük aktif adresleri yarıya indi. Edwards, ilgili verileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Bununla birlikte BTC’nin 64.854 dolarlık ATH’sinin ardından satış yapan balinaların henüz biriktirme evresine geçmediğine dikkat çekti. Bitcoin balinalarının sayısındaki düşüşü vurgulayan Edwards, önemli verilere ışık tuttu.

Bitcoin Metrikleri Korkunç

Öte yandan bir başka önemli faktör Bitcoin’in yeni adres sayıları oldu. 2018’in başlarında görülen düzeylere gerileyen rakamlar olumsuz senaryoyu destekledi. Edwards, Bitcoin ağındaki yeni adres sayılarının daha önceki dönemlerde piyasa çöküşü sırasında görüldüğüne dikkat çekti ve şunları kaydetti: “Bitcoin metrikleri korkunç.”

Bitcoin zincir içi ölçümlerinin birçok analist ve yatırımcının sosyal medyada iddia ettiği yükseliş eğilimi Edwards’a göre geçersiz kılınıyor. Uzman analist son yorumlarında kritik süreci değerlendirdi: “Bitcoin için her adres metriği berbat görünüyor. Bu metrikler hızla değişebilir. Ancak şu an için her şey korkunç.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar