USDT Token’ları 3 Blockchain Arasında Dönüyor

Ortaya çıkan tüm olumsuz iddialara rağmen USDT token’ları hala aktif olarak kullanılıyor...
10:11
1 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto veri sitesi Coin Metrcis’ten elde edilen son verilere göre, USDT token’ları ortalama olarak her sekiz günde bir yer değiştiriyor. Coin Metrics Twitter üzerinden 31 Ocak’ta yaptığı açıklamada, “Omni, Ethereum ve Tron’daki 12 aylık Tether dolaşım hızı Eylül ayından bu yana hızlı ve tutarlı bir şekilde arttı ve şu anda en yüksek seviyelerde bulunuyor ve burada ortalama her bir USDT yılda 46 kez hareket ediyor.” ifadelerini kullandı.

3 Blockchain Arasında

Kripto endüstrisinin en eski stablecoin projelerinden biri olan Tether, başlangıçta USD’ye sabitlenmiş token’ını Bitcoin’in Omni token katmanı üzerine kurdu. Bunun yanında Tether ayrıca Ethereum Blockchain’inde bir ERC-20 token’ı olarak da çalışıyor. Bunun yanında Tether piyasaya sürülmesinden birkaç yıl sonra 2019 yılında, Tron Blockchain’inde ek bir piyasa seçeneği olarak USDT yayınladı.

Coin Metrics’in tweet’ine bakıldığı zaman, üç Blockchain’in  tümünde şu anda her bir USDT token’ının belirli bir konumda hangi sıklıkta hareket ettiği açısından tüm zamanların en yüksek USDT işlem sayıları yer alıyor. Listelenen Coin Metrics verilerine göre, piyasadaki her USDT yılda ortalama 46 kez hareket ediyor. 365 günlük bir yıl göz önüne alındığında, bu ortalama bir USDT’nin yaklaşık sekiz günde bir hareket ettiği anlamına geliyor. Bu tür bir hareket, piyasada yıllarca dolanan iflas şüpheleri, davalar ve sorulardan sonra bile USDT’nin düzenli olarak kullanıldığını gösteriyor.

Tether İle İlgili İddialar

Yetkililer, ödeme gücü sorunlarıyla ilgili olarak 2017’nin sonlarına doğru Tether ve Bitfinex borsası ile ilgili çeşitli iddialar ortaya attı. 2018’de USDT için yeterli desteği ortaya koyan bir hukuk firması ortaya çıktı. Son zamanlarda, Bitfinex 2017’de piyasa manipülasyonu iddiasıyla ilgili dört dava ile karşı karşıya bulunuyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar