reklamı kapat

Ünlü Yönetici Cevapladı: Bitcoin’de Yükseliş Vakti Bitti Mi?

Bitcoin'in yükseliş dönemi sona ermiş olabilir mi?
17:21
26 Ağustos 2020

Bitcoin’in 3.700 dolar seviyesinden 12.000 dolar seviyesine kadar çıktığı 2020 yılı kesinlikle kripto para yatırımcıları için bir hayli karmaşık ve kazançlı geçti. Bitcoin uzun bir süre 10.000 dolar seviyesinde takıldı ve bunun devamında sıradaki “uzun süreli direnç noktasının” 12.000 dolar olduğu görüldü. Bitcoin, buna rağmen zaman zaman 12.000 doların üstüne çıkmayı başarsa da kalıcılık elde edemedi.

Bu düşüşlerden sonra fiyatın 11.000 dolara kadar inmesi ise birçok kripto para analistinin boğa koşusunun bittiğine dair açıklamalarda bulunmasına yol açtı. Kraken kripto para borsasının ünlü yöneticisi Dan Held ise Twitter’dan yaptığı açıklamada Bitcoin’in boğa koşusunun henüz bitmediğini net bir şekilde ifade etti.

Bitcoin’in Yükselişi Bitmedi

Dan Held, boğa piyasasının devam edeceğine dair 5 önemli sebep de yayınladı. Bu sebeplerin ilki sirkülasyondaki BTC’lerin %97’sinin şu an karlı bir pozisyona geçmiş olması iken, ikincisi toplam Bitcoin arzının %61’inin bir yıl veya daha uzun bir süredir hiç hareket ettirilmemesi gibi gözüküyor. Bu da HODL edenlerin sayısının rekor kırdığını göstermekte.

Ünlü isme göre üçüncü olası yükseliş sebebi BTC‘nin Mayıs ayında yaşadığı Halving iken, dördüncü sebep merkez bankalarının itibari para basımını arttırması ve son sebep ise küresel borcun GYSİH’e göre tarihin (barış dönemlerinde) en yüksek seviyesine ulaşması gibi gözüküyor.

Bitcoin fiyatı ünlü isme göre boğa rallisinin henüz başında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.