f Ünlü QCP Analistlerinin Güncel Kripto Para Tahminleri! 12 Eylül Uzman Yorumu! › COINTURK

Ünlü QCP Analistlerinin Güncel Kripto Para Tahminleri! 12 Eylül Uzman Yorumu!

Özet

  • QCP analistleri Ekim ayında son bir dip testinin gerçekleşebileceğine inanıyor.

  • Dün ifade ettiğimiz Enflasyon, FOMC, FTX, MTGOX gibi nedenleri sıralayan analistler dip beklentisini haber akışına bağlıyor.

  • Bitcoin fiyatı kritik yatay desteği geri aldı.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
16:50
12 Eylül 2023

Geçmişte birçok tutarlı tahminlerde bulunan QCP analistleri piyasalara dair son tahminlerini de bugün yayınladılar. Yatırımcılar devam eden belirsizlik nedeniyle alım için doğru zamanı kestiremiyor. Öte yandan dün yaşanan hızlı düşüş risk almak isteyen yatırımcıları korkutmak için yeterliydi. Bugün gelen BTC fiyat toparlanmasıysa hacimleri önemli ölçüde iyileştiremedi.

QCP Analistleri Bitcoin Yorumu

Kral kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 26.072 dolardan alıcı buluyor. Düne göre artık 1000 doları aşsa da 26.800 dolar altı kapanışlar sürdüğü için yeniden 25.000 dolar altında daha derin bir dip ihtimali sürüyor. Peki QCP analistleri güncel duruma dair ne diyor?

“Şimdi 2024’e üç aydan biraz fazla bir süre kaldı ve 3. çeyreğin son üç haftasına girdik. Bu çeyrekte, 29 Eylül’deki çeyrek sonu vade sonu tam olarak ayın son işlem gününe denk geliyor. Her iki plana dayanarak, çeyreği dip seviyelerde kapatmak için yakın bir son düşüş bekliyoruz. Bunu yarın beklenenden daha yüksek bir TÜFE ve gelecek hafta beklenenden daha şahin bir FOMC, ayrıca FTX varlık satışları destekleyecek. Üstelik MTGOX satışları da unutulmamalı.”

Kripto para piyasaları için yakın bir dip bekleyen uzmanlar bunun için Ekim ayına işaret ediyor.

“Dolayısıyla, teorimiz önümüzdeki ayın başlarında bir dibe işaret etse de gerçek dibin kötü haber döngüsünün seyrini tamamladığı Ekim ayı ortalarında geleceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte, yılsonuna ve gelecek yılın ilk çeyreğine kadar yükseliş beklentimiz devam ediyor.”

Bitcoin Güncel Grafik

BTC fiyatı birçok kez dikkat çektiğimiz yatay destek bölgesinin altına indi. Kısa süreli destek kaybının ardından fiyatın tekrar bu bölgeyi geri aldığını gördük. Eğer 26.420 dolar üstü kapanışlar görebilirsek fiyatın 28.000 dolar bölgesini yeniden test ettiğini görebilir. Sonrasında da 31.000 dolar zirvesine yolculuk başlayacaktır.

Şimdilik net bir geri dönüş işareti yok fakat destek seviyesinin korunuyor olması önemli. Kripto paralardaki kümülatif hacim 38 milyar dolar seviyesinde. Uzun süre 30 milyar doların altında kaldıktan sonra hacmin zayıf da olsa yükseliş eğilimi göstermesi pozitiftir. Kripto paraların kümülatif değeri 1,04 trilyon dolarda ve 1,09 bölgesinin geri alınması da 31.000 dolar bölgesine doğru toparlanmayı destekleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI