X

Ünlü Kurucu Popüler Kripto Paraya Karşı Uyardı: Scam!

Andre Cronje bu projeyi çok sert eleştirdi.
22:44
13 Eylül 2020

Değeri yakın zamanda 40.000 doların üstüne çıkarak kripto para sektörünün rekorunu kıran Yearn.Finance projesinin Güney Afrika doğumlu kurucusu Andre Cronje, şu an için kripto para sektörünün en bilinen ve en çok saygı duyulan isimlerinden birisi haline geldi.

Cronje, aynı zamanda DeFi sektörünün de önde gelen isimlerinden birisi. YFI kesinlikle bu sektörde devrim yaratan uygulamaların başında geliyor ve bu durum Cronje’nin herhangi bir DeFi projesi hakkında yaptığı yorumu da iddialı kılıyor.

SushiSwap’a Sert Eleştiri

Cronje, son günlerin en çok konuşulan projelerinden birisi olan SushiSwap hakkında sert açıklamalarda bulundu ve bunun 2017 yılındaki scam yani dolandırıcılık odaklı ICO projelerine benzediğini vurguladı.

Cronje 2017 yılındaki sahtekar projelerin airdrop, geri alım, devasa maaş, yüksek oranda ekip yani çalışan payı, ekiptekilerin toplu satışları, sadece whitepaper’a sahip olmaları ve fork ile elde edilen koda sahip olmaları gibi özellikler taşıdığını vurguladı.

Gerçekten de SushiSwap projesine bakıldığında yukarıdaki unsurların hepsinin olduğu görülüyor. SushiSwap’ın ilk kurucusu Chef Nomi bütün SUSHI‘lerini satmış ve büyük yankı uyandırmıştı. Bunun üzerine yönetime getirilen FTX CEO’su  Sam Bankman-Fried ise geçtiğimiz günlerde bir geri alım programı duyurdu. YFI kripto para biriminin kurucusu Cronje’nin bu eleştiride bulunması ise çok dikkat çekmiş gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar