X


Ünlü Kripto Uzmanı Açıkladı: Zenginliğin Sırrı Ne?

Anthony Pompliano zenginliğin sırrının ne olduğunu açıkladı.
18:57
19 Temmuz 2020

Son zamanlarda yayınlanan bir YouTube yayını sırasında Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve kripto uzmanı Anthony Pompliano, ABD hükümetinin para basma ve harcama çabalarına dikkat çekerek mevcut COVID-19 sonrası ekonomisine ilişkin açıklamalar yaptı.

Para biriminde devalüasyon var olduğunu dile getiren Pomliano,  “Zengin olmanın sırrı, nakitten kurtulmak ve uzun süre boyunca değer kazanmaya devam edecek olan hisse senetleri, gayrimenkul, altın ve  Bitcoin gibi varlıklar yatmak yapmakta.” ifadelerini kullandı.

Ekonomik Mücadele

COVID-19’u önlemek için alınan tedbirler birçok kişinin işini kaybetmesine ve ekonomide durgunluklara sebep oldu. Ekonomiyi düzeltme amacıyla hükümetler çareyi sürekli para basmakta buldu. Bu para basma politikası her ne kadar günü kurtarmış gibi görünüyor olsa da aslında uzun vadede çok daha ciddi sorunlara yol açma potansiyeline sahip.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Pompliano da tam olarak bu konuya değindi ve Federal Rezerv ile savaşmak yerine nakitten vazgeçmenin daha mantıklı olduğunu dile getirdi. Pompliano konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Fed’in sıradan vatandaşları önemsediğine inanmayın. Fed, bir ekonomiyi yönetmeye ve varlık fiyatlarını artırmaya önem verir.

Enflasyon ve Amerika

Geçtiğimiz yarım yüzyılda özellikle altınla karşılaştırıldığında doların enflasyonun oldukça arttığını görüyoruz.  Pompliano, borsada geçtiğimiz birkaç yıllık fiyat hareketini gösteren bir grafikte 45 derecelik bir açıyı ortaya koyuyor. Yani piyasalar dolar cinsinden değerlendiğinde piyasalar zaman içinde önemli ölçüde yükseldi.

Pompliano’nun bahsettiği varlıklar arasında, özellikle Bitcoin doğası gereği enflasyona karşı koruma sağlıyor. Varlığın orijinal koduna bağlı olarak yalnızca 21 milyon Bitcoin (BTC) var olacak. Dünya hükümetleri sürekli para bastıkça, Bitcoin’in arzı sabit kalacak ve bu da onu bir tür hedge yapacak.

Tüm bunların yanında özellikle Twitter skandalının ardından Bitcoin’in gücünü bir kez daha kanıtlamış olması da Pompliano’nun sözlerini destekliyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar