reklamı kapat

Ünlü Kripto Para Borsasında Kriz Başladı: Yüzde 66 Ayrılmak İstiyor

Coinbase yaşadığı büyük krizi atlatabilecek mi?
21:00
8 Haziran 2020

Bir zamanların lider kripto para borsası Coinbase şu sıralar kesinlikle oldukça zor günler yaşıyor ve kullanıcıların verdikleri anket cevapları da bunu doğrulamakta. 12 Mart tarihinden beri en az 5 kere yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan Coinbase, fiyatın en hareketli olduğu anlarda hizmet veremeyerek tartışmaların göbeğine oturdu.

Coinbase Sorunlarla Gündemden Düşmüyor

Coinbase kripto para borsasının son olarak Haziran ayının ilk günlerinde saatler içerisinde iki kere hizmet verememesi ve sitenin erişime kapatılması, bardağı taşıran son damla oldu. Kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu hiçbir açıklama yapılmayan olaylar sonrasında platformu terk etti ve kalanlar da terk etmeye hazırlanıyor gibi gözüküyor.

Ünlü kripto para yatırımcısı Josh Rager konu hakkında bir anket gerçekleştirdi ve 73.000 takipçisine Coinbase kullanıyorlarsa platformdan çıkmayı düşünüp düşünmedikleri sorusunu yöneltti. Ankete 5.000’den fazla kişi katıldı ve katılımcıların %66 gibi ezici bir çoğunluğu Coinbase hesaplarını silme veya durdurma niyetinde olduklarını belirtti.

Geri kalan 3’te 1’lik yani %33’lük kısım ise Coinbase kullanmayı bırakmayacağını ifade etti.

Coinbase yaşanan çökmelerin sebebini açıklasa da bu açıklama yatırımcılara makul gelmemiş gibi gözüküyor. Bu da Coinbase kripto para borsasının yakında ciddi bir kayıp yaşayabileceğine işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.