Reklam

Ünlü Kripto Güvenlik Şirketinden 1.5 Milyon Kişiyi İlgilendiren Adım!

Ünlü kripto güvenlik şirketi ledger yeni girişimiyle birlikte 1.5 milyon kullanıcısına yeni imkanlar sunmak için kolları sıvadı.
22:00
29 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Alkemi Earn entegrasyonu, DeFi kredisini 1,5 milyon Ledger kullanıcısına getiriyor Ledger projesinin amacı, tüketicilere üçüncü taraf platformlara veya sistemlere kontrolü bırakmadan dijital varlıkları satın almaları ve kullanmaları için bir yol sağlamak olarak tanımlanıyor.

Alkemi Earn uygulaması, donanım cüzdanı Ledger’ın, Discover alanına eklenerek, merkezi olmayan finans (DeFi) ödünç verme ve ödünç alma hizmetini Ledger’ın 1,5 milyon aktif müşterisine erişilebilir hale getirdi.

Ledger Açıklama Yaptı

Salı günü yapılan duyuruya göre, Ledger Live kullanıcıları artık Alkemi Earn entegrasyonu ile varlıklarından getiri elde edebiliyor. Ledger projesinin amacı, tüketicilere dijital varlıkları üçüncü taraf platformlara veya sistemlere teslim etmeden satın alma ve kullanma yöntemi sağlamak olarak insanlara açıklanıyor.

Ledger’ın uluslararası geliştirme başkan yardımcısı JF Rochet şu açıklamayı yaptı;

 “Alkemi ile Ledger kullanıcıları, merkezi koruyucular olmadan kriptonun tüm avantajlarından yararlanırken varlıklarını büyütmek için daha fazla yola sahip olacaklar.”

Şubat 2021’de Ledger, kullanıcıların Uniswap, 1inch ve Curve gibi merkezi olmayan uygulamalara (DApp’ler) erişmesine olanak tanıyan açık kaynak protokolü WalletConnect ile DeFi çalışmalarını başlattı.

Alchemy’nin blockchain geliştirici platformu, Binance Wallet, CryptoKitties, OpenSea, Gods Unchained ve Opera tarayıcısının yanı sıra Maker, Kyber ve 0x gibi DeFi sağlayıcıları da dahil olmak üzere çeşitli kripto yerel uygulamalar tarafından kullanılıyor. Alchemy, hızla gelişen NFT ekosistemindeki varlığını genişletmek için Mart ayı sonlarında Flow blok zinciri ile ortaklık kurdu.

Ledger Ne Vaad Ediyor?

Çevrimiçi kripto borsalarında ve yazılım cüzdanlarında staking  uygulaması yükselişte ve birçok ticaret platformu zaten bunu benimsiyor. Bazı donanım cüzdan üreticileri, taşınabilir fiziksel cihazlarına stake etme işlevi ekledi. 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana Ledger, kripto staking işlevleri geliştiriyor.

Staking, bir blok zincirinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için kriptoyu bir stake doğrulayıcıya devretme işlemi olarak adlandırılıyor. Adını, Bitcoin (BTC) ağının madencilik tabanlı çalışma kanıtının aksine, bir hisse ispatı konsensüs mekanizması aracılığıyla kripto karı ve buna bağlı bir pasif gelir elde etmeyi ifade eden “hisse” kelimesinden türemiş durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar