X


Ünlü İsim Altcoin ve Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Dikkat Etmesi Gereken Seviyeyi Açıkladı!

Analist Larry Cermak, Bitstamp ve Coinbase'deki yüklü BTC satış emirlerine dikkat çekti.
18:44
12 Ocak 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz 11 Ocak tarihinde %20’ye yakın düşüş yaşayarak 40.000 dolar seviyesinden 33.000 dolar seviyesinin altına kadar indi ve piyasayı korku kapladı. Bitcoin fiyatının bu düşüşü altcoinlerin benzer şekilde darbe almasına yol açarken bugün herkes tehlikenin geçtiğini düşünüyor.

Kripto Para Piyasası Toparlanıyor

Top 10 içerisindeki kripto paralara bakıldığında son 24 saat içerisinde BTC %2,4, Ethereum %1,7, XRP %2, Cardano %6, Polkadot %2,9, Stellar %14,5 ve Chainlink ise %2,7 yükseliş yakaladı. Düşüş yaşayan kripto para  birimlerinin ise sadece Litecoin ile Bitcoin Cash olduğu görülüyor.

Ünlü analist ve The Block yazarı Larry Cermak ise tehlikenin hala geçmediğini ve Bitcoin fiyatının kritik seviyeye her gelişinde sert bir satış baskısı ile karşı karşıya kalabileceğini belirtti. Cermak, Bitstamp ve Coinbase kripto para borsalarında özellikle 36.660 dolar seviyelerinde yüklü satış duvarları oluştuğunu ifade etti. Bu satış duvarları yatırımcıların verdikleri satış emirleri olarak biliniyor ve bunların gerçekleştirilmeme ihtimali de var.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitstamp ve Coinbase Üzerinde Bitcoin Tehlikesi

Kurumsal yatırımcılar veya balinaların zaman zaman bu taktiğe başvurduğu ve o seviyeden gerçekten satış yapmayacak olsalar bile emir vererek piyasadaki bireysel yatırımcıların panik olmasına neden olduğu biliniyor. Cermak’ın yayınladığı grafiğe bakıldığında gerçekten de 36.000 dolar seviyesinden itibaren yüklü satış emirleri verdiği görülüyor.

Dünyanın en büyük borsalarından Bitstamp üzerinde durum bu kadar kritik olmasa da özellikle Coinbase üzerinde 36.000 dolara değen BTC fiyatının anında düşüş yaşaması olası gözüküyor. Tabii ki bu emirlerin gerçekleştirilmeden iptal edilme ihtimali de var.

Bitcoin fiyatının bu seviyelerden tepetaklak olması tahmin edilebileceği gibi ilk olarak altcoinleri vuracaktır. Birçok altcoinin fiyatı yeni toparlanmanın da etkisi ile 11 Ocak tarihine kıyasla çok daha sert geri çekilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar