X


Ünlü Ekonomist: Rekor Yükseliş Henüz Olmadı, Bu Varlığı Kaçırmayın

Ünlü CEO Peter Schiff, yakında rekor kıracak varlığı açıkladı.
15:41
18 Temmuz 2020

Önde gelen Bitcoin eleştirmeni ve kripto para sektörünün en büyük düşmanlarından birisi konumundaki Peter Schiff, bu sefer eleştirilerinden farklı bir tweet atarak takipçilerine kaçırmamaları gereken bir yatırım tavsiyesinde bulundu. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, ONS Altın fiyatına vurgu yaparak yakında Altın piyasasında izdiham yaşanacağını belirtti.

Altın Fiyatlarında Rekor Gelebilir

Altın fiyatının 2011 yılından sonra ilk defa 1.800 doların üzerinde kapanış yapacağını belirten Schiff, yakında izdihamın ve rekor yükselişin başlayabileceğini vurguladı. FED tarafından piyasaya rekor seviyede likidite sağlandığını ve para basıldığını belirten ünlü CEO, Altın fiyatlarının uçuşa geçeceğini ifade etti.

Schiff, takipçilerine izdiham ve altın çılgınlığı başlamadan alım yapma tavsiyesinde bulundu. Schiff bu açıklamayı yaparken aslında en çok eleştirdiği Bitcoin hakkında da alım tavsiyesinde bulunmuş oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bilindiği üzere Bitcoin de aynı Altın gibi sınırlı bir arza sahip ve bu sebeple dijital altın olarak görülüyor. Mart ayındaki düşüşten sonra Altın fiyatları ile beraber Bitcoin fiyatının da yükseldiği görüldü. Bu da iki varlığın doğrusal korelasyona sahip olduğunu gösteriyor.

Yani Schiff’in bu açıklaması teknik olarak Bitcoin için de bir yükseliş sinyali olabilir. Bitcoin fiyatının durgunluğu ise bu kadar sıkışmadan sonra yakında bitebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar