X

Ünlü CEO’dan Her Bitcoin (BTC) Yatırımcısının Duyması Gereken İtiraf!

Dan Morehead, Bitcoin (BTC) için yükseliş sinyali verdi.
20:44
24 Aralık 2020

Kripto para sektöründeki yatırımcıların neredeyse tamamı bu hafta XRP ile ilgilendi. SEC tarafından Ripple’a dava açılması ve en büyük üçüncü kripto para biriminin değerinin %60 gerisine düşmesi, bu ilginin sebebi olarak görülüyor. Ancak dünyaca ünlü bir CEO bütün gözlerin XRP’ye çekildiği bir sırada önemli bir itirafta bulundu.

Morehead: Bitcoin’de Arz Krizi Başlıyor

Pantera Capital CEO’su ve milyarder yatırımcı Dan Morehead, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili aslında bütün BTC yatırımcılarının duyması gereken bir şey açıkladı. Morehead, çok yakın bir zaman dilimi içerisinde Bitcoin arz sıkıntısı ve kıtlığı çıkacağını belirtti. Ünlü CEO, sadece kurumsal yatırımcıların değil aynı zamanda PayPal gibi ödeme kurumları sayesinde kitlelerin de BTC’ye akın edeceğini belirtti.

PayPal kısa süre önce Bitcoin de dahil birkaç kripto parayı platformuna eklemiş ve bireysel yatırımcıların kolaylıkla kripto para alıp satabilmesinin önündeki önemli bir engeli aşmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Pantera Capital CEO’su da buna vurgu yaparak “Bitcoin kıtlığı geliyor” ifadesini kullandı. PayPal gibi şirketlerin devamlı olarak Bitcoin alacağını ve piyasaya sürülen BTC’lerin hepsinin kısa sürede satın alınacağını belirten CEO, şu an BTC için yarış başladığını belirtti.

Bitcoin Kıtlığı Fiyatı Yukarı Taşıyabilir

Bitcoin arz  sorunu ve kıtlığı başlayınca Bitcoin fiyatının önemli bir şekilde yükselmeye başlayacağını belirten CEO, herkesin buna hazır olması gerektiğini belirtti.

Pantera Capital CEO’su aslında yıl başında yaptığı tahmininde de Bitcoin’in bu yıl 20.000 doların üzerine çıkacağını belirtmişti. CEO, yeni yaptıkları araştırmayı yayınlayarak Bitcoin’in yeni hedefinin 115.000 dolar olduğunu vurguladı. Pantera Capital araştırmasına göre ise BTC’nin an itibarıyla 24.000 dolardan çok daha yüksek bir değerde olması gerekiyordu. Uzmanlar BTC fiyatının yaklaşık 9 haftalık bir süre sonra 115.000 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

BTC İçin Asıl Boğa Piyasası Başlamadı

Dan Morehead bu fiyata rağmen hala Bitcoin’in asıl boğa piyasasına  girmediğini ve asıl boğa piyasasına girilmesi ile çok daha yüksek seviyelerin görülebileceğini belirtti.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 23.345 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %1,76 gerileme yaşadı. Buna rağmen BTC fiyatının neredeyse 1 hafta içerisinde 4.000 dolarlık artış yaşadığı unutulmamalı ve kısa vadeli düşüşler yatırımcıları etkilememeli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • ali
    11 ay önce

    btc biterse daha 6000 adetden fazla koin var electroneum etn, vb.

    9