reklamı kapat

Ünlü CEO Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un Farklarını Açıkladı

Dev firma neden Ethereum değil de Bitcoin tercih etti?
15:44
21 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu sıralar kesinlikle kurumsal yatırımcıların ilgisine bir hayli fazla maruz kalmakta. Daha önceki yıllarda Bitcoin aleyhinde açıklamalarda bulunan ve bunun bir dolandırıcılık olduğunu ifade eden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise bunlardan sadece birisi.

Saylor, önce geçtiğimiz ay daha sonra ise bu ay yüklü BTC alımları yaptı ve bunun şirketinin yeni politikası olduğunu açıkladı. 450 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapan Saylor, neden Ethereum veya başka bir kripto para yerine Bitcoin alımı yaptığını da açıkladı.

Bitcoin, Piyasanın Tek Hakimi

Twitter’dan yaptığı açıklamada Ethereum’un ve stablecoin’lerin kripto para uygulamalarına yönelik ağlardan ibaret olduğunu ifade eden Saylor, Bitcoin’in ise kripto para birimlerine yönelik bir ağ olduğunu vurguladı. Analist buna ek olarak şu an Ethereum piyasadan kaybolsa BTC’nin toplam piyasa hakimiyetinin %93,57 olacağının da altını çizdi.

Bu da Bitcoin’in son aylarda görülen DeFi çılgınlığına ve buna benzer değişik furyalara rağmen hala lider olduğunu göstermekte.

İlk ve hala lider olan kripto para birimi BTC‘nin yaşadığı fiyat hareketlerinin bütün piyasayı sarsması da bunun en büyük kanıtlarından birisi olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.