X

Ünlü CEO: Bitcoin (BTC) Altın’dan 100 Kat Daha İyi!

Michael Saylor, Bitcoin'in altın yatırımından daha iyi olduğunu belirtti.
13:55
25 Ekim 2020

Bir zamanlar sıkı bir Bitcoin (BTC) düşmanı olan ve bundan yıllar önce Bitcoin’in hiçbir değere sahip olmadığını vurgulayarak BTC yatırımcılarını eleştiren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şimdi tam anlamıyla Bitcoin maksimalistine dönüştü.

Bitcoin Michael Saylor

Saylor bu hafta gerçekleştirdiği bir röportajında şirketinin en az 100 yıl daha Bitcoin yatırımını saklayacağını ve BTC’nin fiziksel altından 100 kat daha iyi olduğunu vurguladı. Multi-milyoner CEO, lider kripto para biriminin “oldukça bonkör” bir yatırım olduğunu vurguladıktan sonra tek endişelerinin ise buna yatırım yapan tek firma olamamaları olduğunu ifade etti.

Şirketler Bitcoin Yatırımını Artırmalı

Yaz döneminde Bitcoin’e 425 milyon dolarlık yatırım yapan Saylor, portföylerinin %1’i ile yatırım yapan şirketleri eleştirip %1’in asla yeterli olmadığını vurguladı. İnsanların bir noktadan sonra kripto para alım çılgınlığına başlayacağını belirten Saylor, Bitcoin’in her yönden altın gibi yatırımlardan önde olduğunu ifade etti.

Bir zamanlar sadece Bitcoin aleyhinde tweet’ler atan Saylor artık sadece Bitcoin lehine açıklamalarda bulunuyor. İnsanların ekonomik farklılıklarını çözmek için Bitcoin kullanabileceklerini de ifade eden Saylor, bunun aslında ekonomik özgürlük ve eşitlik verdiğini de belirtti.

Saylor’un firması açık açık Bitcoin yatırımı yapan ilk firmalardan olsa da bunun son olmayacağı ve yeni şirketlerin ortaya çıkacağı biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar