X


Ünlü Bitcoin (BTC) Milyarderi, Sahilde Ölü Bulundu!

Mircea Popescu, ölü bulundu!
21:56
27 Haziran 2021

Kripto para sektörü kısa süre önce ünlü Bitcoin (BTC) yatırımcısı ve siber güvenlik uzmanı John McAfee’nin ölümü ile sarsılmıştı. Şimdi ise sektörün bir başka ünlü ismin ölümü ile sarsıldığı söylenebilir.

Ünlü İsim, Ölü Bulundu

İlk Bitcoin yatırımcılarından ve maksimalistlerinden olan bir kişi, turist olarak gittiği Kosta Rika’da boğularak hayatını kaybetti. Bitcoin maksimalistliğini icat eden adam olarak bile bilinen girişimci Mircea Popescu, aktarılan bilgilere göre ölü bulundu.

Bitcoin Reformation kitabının yazarı ve ünlü kripto para yatırımcısı Tuur Demester’in de paylaştığı habere göre 43 yaşındaki milyarder isim, Hermosa sahilinde boğuldu. Aktarılan bilgilere göre cesedi kıyıya vurmuş şekilde bulunan ünlü milyarder, sağlık ekiplerinin gelmesine rağmen çoktan hayatını kaybettiği için bütün müdahalelere rağmen hayata geri döndürülemedi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

2012 yılından beri Bitcoin hakkında çeşitli yazılar yayınlayan Popescu, 2012 yılının nisan ayında ise ilk Bitcoin dostu alım satım hizmeti MPEx’i hayata geçirmişti. Söz konusu hizmet ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC tarafından bile soruşturuldu.

1 Milyon BTC’si Olduğunu İddia Etti

Popescu, 2014 yılında ise OpenBSD projesinin bütün ücretlerini ve borçlarını ödeyerek bu açık kaynaklı projenin devam etmesini sağladı. Kripto para sektöründe efsanevi birisi olarak görülen Popescu’nun tarihte 1 milyon BTC’ye sahip tek kişi olduğunu iddia ettiği de biliniyor.

Popescu’nun cüzdan adresi tam olarak bilinmese de kendisinin doğal sebepler yerine bu serveti nedeniyle başka şekilde ölmüş olabileceği de tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Ulaş Eral
    1 ay önce

    İspanya’da adam cezaevinde ölüyor! Bu da denizde boğuluyor! Yani içerik aynı, derinlik aynı! Kirli ve derin eller piyasada!…

    1