X

Ünlü Analist Duyurdu: Bu İki Kripto Para, Kırılmanın Eşiğinde!

Poppe'den yeni ADA ve ETH açıklaması!
08:21
10 Haziran 2021

Kripto para sektörü sonunda beklenen hareketi sergiledi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 31.000 dolara sert bir düşüşten sonra birbiri ardına gelen güzel haberler ile bir anda 36.000 dolar üzerine çıkmayı başardı. Lider kripto para biriminin bu yükselişini de bazı altcoinler takip etti.

Bitcoin Kırılım Yaşarken Bazı Altcoinler Geride Kaldı

Son 24 saatlik verilere bakıldığında BTC %13 yükseliş elde ederken Ethereum’un (Eth) %6, Binance Coin’in (BNB) %9, Dogecoin’in (DOGE) %7,4, XRP’nin %7 ve Polkadot’un (DOT) %16 yükseliş elde ettiği görülmekte. Bu tablodan ise günün en çok kazananlarının DOT ve BTC olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

Tablo genel olarak altcoinlerin aleyhine, Bitcoin’in ise lehine bir görüntü çizmekte. Popüler kripto para analisti Michael van de Poppe ise bu durumun değişebileceğini ve özellikle iki spesifik altcoinin büyük bir kırılım gerçekleştirebileceğini vurguladı. Poppe’nin radarındaki altcoinler ise Cardano (ADA) ve Ethereum (ETH) oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Poppe’ye Göre ADA ve ETH Hareketliliği Başlayabilir

350.000’e yakın takipçisine seslenen Poppe, lider kripto para birimi Bitcoin’in dip noktayı keşfetmesinden sonra özellikle ADA ve ETH’nin tüm zamanların rekor noktalarına kadar çıkabileceğini ifade etti. Altcoinlerin BTC karşısında hala iyi durumda olduğunu vurgulayan analist, konsolidasyonun sürdüğüne dikkat çekti.

ETH ve ADA’dan tüm zamanların rekorunu bekleyen analist bu durumda en az %100 yükseliş peşinde. Poppe’ye göre ADA/BTC paritesi yılın en yüksek noktası olan 62 SATS seviyesini test edebilir. Kritik seviye olarak gösterilen 30 SATS noktasından kurtulmayı başaran ve buraya sadece geçici süreliğine gerileyen ADA için hedefler ise oldukça net.

Ethereum Teknik Analizi

Ethereum fiyatı için net hedef vermekten kaçınan analist, bunun sadece 2021 yılının rekorunu tazeleyebileceğini ifade etti. Bu da 4.500 doların üzerine işaret etmekte. ETH bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.500 dolardan işlem görüyor ve analiste göre özellikle 3.200 dolar seviyesi bir hayli kritik.

ETH/USD paritesi 3.200 dolar seviyesinden önce ise 2.800 dolar noktasının üzerinde kapanış elde etmek zorunda. Poppe, şu an için kripto para piyasasındaki genel durumun ve yatırımcıların duygu-durumlarının olumlu olduğuna dikkat çekti. Bu da ilerleyen günlerde hacmin ve doğal olarak fiyatların artabileceğine işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar